18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czubka nosa nie widać

Smog nas truje! Przekroczył już 240 proc. normy

27.09.2019  07:47
Smog nas truje! Przekroczył już 240 proc. normy
Smog nas truje! Przekroczył już 240 proc. normy Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Smog w tym roku zaatakował wcześniej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Już we wrześniu przekroczył 240 proc. normy. Nasze zdrowie wisi na włosku.

Smog przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Jest ledwie wrzesień, a już można się udusić wychodząc z domu. W Warszawie nie widać czubka własnego nosa, że o Pałacu Kultury i Nauki nawet nie wspomnimy.

Smog truje nas już we wrześniu

Od dwóch dni warszawiacy wyczuwają cuchnące powietrze. Nie muszą z resztą tylko wyczuwać - widać je bowiem gołym okiem! Smog jest dosłownie wszędzie i już od tego momentu nas truje.

Wczoraj o godz. 7 oficjalne stacje pomiarowe Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, pokazywały na stacjach umiejscowionych na Targówku we Włochach czy w też w Wawrze przekroczenia pyłów PM 2,5 sięgające niemal 200 proc. normy dobowej.

Epizody smogu są efektem obniżenia temperatury. Bierze się on stąd, że po południu mieszkańcy miasta zaczynają palić w kominkach i piecach, co przekłada się na smog w godzinach nocnych. Rano, kiedy wychodzą do pracy i przestają ogrzewać - smog słabnie. 

Niemniej, skoro już we wrześniu smog jest widoczny, to wyobraźmy sobie, co czeka nas zimą. 

Przeczytaj więcej
Komentarze