18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskoczeni

Śnieg na 1 listopada? Będzie niespodzianka pogodowa

26.10.2021  11:21
Śnieg na 1 listopada
Śnieg na 1 listopada Fot: Piotr Molecki/East News

1 listopada wszyscy wyruszymy na groby naszych bliskich. Czy w dniu tego święta poza pandemią koronawirusa czeka nas jeszcze jedno utrudnienie? Warunki pogodowe mogą być naprawdę nieprzyjemne. Niektórzy obawiają się... śniegu!

Śnieg na 1 listopada to by było coś! Na początku tego miesiąca obchodzimy Wszystkich Świętych i wiele osób ma nadzieję, że w czasie święta doświadczymy uroków złotej, polskiej jesieni. Pogoda jest jednak w tym kraju nieprzewidywalna, dlatego wszyscy z trwogą zaglądają w prognozy.

Meteorolodzy i eksperci od pogody mają niezbyt dobre wieści dla mieszkańców m.in. województwa lubelskiego, którzy powinni przygotować się na przenikający chłód. Reszta Polaków również powinna odświeżyć cieplejsze kurtki i płacze, na wszelki wypadek. Stanie na cmentarzach wymaga odpowiedniego ubioru.

Śnieg we Wszystkich Świętych?!

W województwie lubelskim w dniu Wszystkich Świętych termometry odnotują jednocyfrowe wartości. To właśnie w tym rejonie eksperci serwisu pogoda.interia.pl spodziewają się opadów deszczu ze śniegiem. Białego puchu raczej nie będzie tak dużo, żeby pokrył groby, ale przenikliwe zimno na pewno przypadnie w udziale osobom świętującym w tych regionach. Co z innymi miejscami w kraju?

Na Pomorzu możliwe będą przelotne opady, a w centralnej i zachodniej Polsce będzie pochmurno. Przejaśnienia możliwe tylko na południu i na wschodzie. Słupki rtęci nadal będą pokazywać od 10 stopni w Olsztynie do 14 we Wrocławiu

- czytamy w serwisie pogoda.interia.pl.

Dodatkowo duże zachmurzenie spodziewane jest w Wielkopolsce, w Zachodniopomorskiem, Pomorskiem i Kujawsko-Pomorskiem, ale w Podlaskiem, Łódzkiem i na Mazowszu mogą się już pojawić przejaśnienia. 

Najważniejsze, że tego dnia nie powieje srogi wiatr, który zdecydowanie zawsze wzmaga w ludziach uczucie chłodu. Trzymajcie się ciepło! Przeziębienie w erze pandemii koronawirusa to zdecydowanie nic miłego.

Czytaj także