18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

#facepalm

Tego polscy mężczyźni boją się najbardziej. Powinni się wstydzić?

17.09.2019  20:44
Tego polscy mężczyźni boją się najbardziej. Powinni się wstydzić?
Tego polscy mężczyźni boją się najbardziej. Powinni się wstydzić? Fot: Shutterstock

Młodzi, silni, wspaniali polscy mężczyźni, niczego nie boją się tak bardzo, jak... Nie straszne są im katastrofa klimatyczna, nacjonalizm czy upadek służby zdrowia. Oni drżą przed homoseksualizmem!

Najnowsze badanie oko.press, a właściwie jego wyniki, przedstawiają dość przerażający obraz polskiego społeczeństwa. Czemu? Bo okazuje się, że całe gro Polaków, w głównej mierze mężczyzn i wyborców tzw. "prawicy" najbardziej boi się LGBT i gender.

To nic, że światu grozi katastrofa klimatyczna, w Polsce zamykane są oddziały szpitalne, brakuje pieniędzy na leczenie i sprzęt, a nacjonaliści coraz odważniej dzielą ludzi na lepszych i gorszych. Ważne, że w kraju żyją przedstawiciele społeczności LGBT i mogą im zrobić... Co? Właściwie nie wiadomo, ale na pewno są groźni.

1525872208-simon-cowell-facepalm

Panowie boją się tęczy

Dziennikarze oko.press wybrali 10 potencjalnych fobii Polaków  i poprosili IPSOS o przeprowadzenie badania. Wyniki szokują.

Największym zagrożeniem, zdaniem przepytanych Polaków, jest dla naszego kraju katastrofa klimatyczna (38 procent), kolejnym "ruchy LGBT i ideologia gender" (24 procent!). Ale...

Jeśli spojrzymy osobno na odpowiedzi kobiet i mężczyzn, będziemy w lekkim (co najmniej) szoku. Aż 31 procent mężczyzn w wieku 18-39 lat, "ideologii gender" (cokolwiek to znaczy) i LGBT boi się najbardziej. Katastrofa klimatyczna jest strachem numer dwa (28 procent), a kryzys demograficzny plasuje się na trzecim miejscu (26 procent).

Czego w tym samym czasie boją się ich rówieśniczki? Panie drżą przede wszystkim przed katastrofą klimatyczną (38 procent), zapaścią służby zdrowia (27 procent) oraz  "polexitem" i nacjonalizmem  (po 25 procent). Na LGBT i gender swój głos oddało 18 procent badanych.

Przerażona prawica

W tym wszystkim warto zwrócić też uwagę na to, kto boi się innych ludzi tylko dlatego, że mają odmienną orientację seksualną (to całkiem tak, jakby bać się np. osób o rudych włosach albo krótkich nogach). IPSOS spytał ankietowanych o ich poglądy polityczne. Aż 54 procent wyborców PiS twierdzi, że LGBT i gender to największe zagrożenie dla Polski w XXI wieku!

giphy
Przeczytaj więcej
Komentarze