18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szykują się ostre obostrzenia

Godzina policyjna i zakaz podróżowania na Wielkanoc?

Wojciech Kozicki
25.03.2021  09:24
Koronawirus w Polsce. Jakie będą nowe obostrzenia na Wielkanoc?
Koronawirus w Polsce. Jakie będą nowe obostrzenia na Wielkanoc? Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

COVID-19 w Polsce wymknął się całkowicie spod kontroli, a premier Mateusz Morawiecki w czwartek ogłosi nowe obostrzenia i lockdown na Wielkanoc. Tymczasem poseł Porozumienia, były prezes NFZ Andrzej Sośnierz sugeruje, by została wprowadzona godzina policyjna oraz zakaz podróżowania.

W czwartek 25 marca premier Mateusz Morawiecki ogłosi nowe obostrzenia i zapewne całkowity lockdown na Wielkanoc? Wciąż nie wiadomo jak zmienią się przepisy, ale Ryszard z Terlecki z PiS zapowiedział już „dramat w Wielkanoc i radykalne kroki”. Tymczasem Andrzej Sośnierz mówi wprost: konieczne są zakaz podróżowania i godzina policyjna.

Koronawirus w Polsce. Jakie będą nowe obostrzenia na Wielkanoc?

Sośnierz po raz kolejny krytykuje PiS. W programie „Punkt Widzenia” przyznał, że pozwoliliśmy, aby epidemia rozpanoszyła się w sposób niekontrolowany i zwrócił uwagę, że „aktualnie mamy najwyższą śmiertelność na COVID-19 na świecie”. Uważa, że „nie ma już możliwości wprowadzenia sensownych i skutecznych metod, które szereg państw wprowadziło”.

Chyba trzeba będzie wprowadzić zakaz podróżowania i godzinę policyjną. Musimy sobie wyznaczyć cel. Jeżeli chcemy przytłumić epidemię do jakiegoś poziomu, którym da się jeszcze sterować, musimy być może nawet wprowadzić godzinę policyjną – powiedział Sośnierz. (Polsat News)

Dr Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, przyznał rację Sośnierzowi i przyznał, że „niewiele nam już pozostało”. Uważa jednak, że tak radykalne rozwiązania jak godzina policyjna mogą się jednak nie sprawdzić.

Andrzej Sośnierz znowu podpadł Jarosławowi Kaczyńskiemu. W ubiegłym roku ujawnił jak bardzo PiS nie radzi sobie z epidemią w Polsce jak bardzo oszukuje Polaków.