18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat

Spełnia się CZARNY SCENARIUSZ. Pandemia pochłania województwa

17.03.2021  12:54
Czarny scenariusz się spełnia
Czarny scenariusz się spełnia Fot: Shutterstock

Spełnia się czarny scenariusz pandemii koronawirusa w Polsce. Zaraza dosłownie pochłania kolejne województwa i władze nic nie potrafią na to poradzić. Już niedługo cały kraj może zostać ponownie zamknięty.

Czarny scenariusz pandemii koronawirusa prześladował nas przez długie miesiące. Minął już rok, odkąd zamknęliśmy się w domach, ale końca zarazy nie widać. Przeciwnie - trzecia fala rośnie na naszych oczach i nabiera gigantycznego rozpędu.

Czarny scenariusz pandemii się spełnia

Tak źle, jak dzisiaj, nie było już dawno. Ministerstwo Zdrowia podało zatrważające dane, a do tego jasne jest, że znikąd nie możemy spodziewać się pomocy. Pandemia atakuje tak bardzo, że dosłownie braknie nam tchu. To, że ruszyły szczepienia - zupełnie nie przynosi rezultatu. 

Dzisiejsze wyniki nie pozostawiają złudzeń, co do rozwoju epidemii w Polsce. Idziemy dość szybką ścieżką wrostków. Niestety w kolejnych województwach materializuje się czarne scenariusze

- podkreślał rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Niestety, co jest najbardziej przerażające - za rosnącą liczbą zakażeń, kryje się również lawinowy wprost wzrost liczby zgonów. "W tej chwili trwają ustalenia ministra zdrowia Adama Niedzielskiego z premierem Mateuszem Morawieckim oraz z rządowym zespołem zarządzania kryzysowego w zakresie kolejnych pilnych działań".

Jak do tej pory, od 4 marca 2020 roku, kiedy w Polsce wykryto pierwsze zakażenie koronawirusem - zakaziły się 1 956 974 osoby, z których aż 48 032 zmarło. Najprawdopodobniej już wkrótce rząd ogłosi kolejne, twarde obostrzenia.

Czytaj także