18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gigantyczny szpital

Tysiąc Polaków położą na Narodowym! Rząd się wygadał

22.10.2020  13:07
Stadion Narodowy szpitalem do walki z COVID-19
Stadion Narodowy szpitalem do walki z COVID-19 Fot: Piotr Molecki/East News

Stadion Narodowy zostanie przerobiony na szpital polowy. To tam w razie zaostrzenia pandemii koronawirusa - trafi nawet tysiąc chorych Polaków, potrzebujących pomocy. W naszych głowach rodzi się pytanie - czy wystarczy personelu medycznego do przetrwania tych trudnych, pandemicznych chwil? O kryzysie w służbie zdrowia głośno jest przecież od dawna.

Stadion Narodowy, piłkarska perełka w Polsce - zostanie przerobiony na szpital polowy. Tymczasowa, gigantyczna placówka medyczna powstaje na naszych oczach, a jak zapewniają rządzący - wszystko jest na dobrej drodze to zamknięcia tego projektu z pełnym sukcesem.

Załatwione są wszystkie sprawy formalno-prawne związane z organizowaniem szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w Warszawie, trwają prace budowlane, będziemy potrzebowali ponad 500 osób personelu medycznego

– mówi szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Stadion Narodowy gigantycznym szpitalem tymczasowym

Tu właśnie pojawia się największa niewiadoma. Od dawna słyszymy o kryzysie w służbie zdrowia, a Jacek Sasin pokusił się nawet o obwinianie lekarzy za obecny kształt pandemii w Polsce, zarzucając im brak należytego zaangażowania. Tym samym wielu rodaków zastanawia się, czy faktycznie rząd znajdzie wystraczająco dużo chętnych medyków. Nawet, jeśli rekrutowano by ich przymusowo, pozostaje pytanie - czy lekarzy wystarczy do powodzenia tej misji?

Tymczasem plany są naprawdę ambitne: "Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym jest budowany w trzech etapach. Pierwszy etap zakończony najszybciej, obejmuje 300 łóżek do leczenia tlenowego dla chorych na Covid-19; drugi etap, 500 łóżek, też szybko powinniśmy zakończyć" - mówił również Dworczyk.

Docelowo na Stadionie Narodowym na być miejsce dla 1000 chorych na COVID-19 Polaków, z czego 100 łóżek ma być przeznaczone wyłącznie do intensywnej terapii. Mamy nadzieję, że ten plan jest przemyślany lepiej od korespondencyjnych wyborów prezydenckich, na które wydano 70 mln złotych, a które ostatecznie się nie odbyły. Projekt szpitala na stadionie jest również bardzo kosztowny.

Koszt urządzenia szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym wyniesie kilkanaście milionów złotych; są tam prowadzone dość poważne prace budowlane, jest też dużo kosztownych prac dotyczących kładzenia infrastruktury doprowadzającej tlen i elektryczność

– powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

Miejmy nadzieję, że rządzący tym razem doskonale wiedzą, co robią, a ich plan wypali. Wielki szpital jest potrzebny krajowi, który cały stał się właśnie czerwoną strefą.