18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wyciekł list

Zamordował przed kamerami. Mówi że jest niewinny, chce MILIONÓW

Emilia Waszczuk
17.01.2020  09:12
Zamordował przed kamerami. Mówi że jest niewinny, chce MILIONÓW
Zamordował przed kamerami. Mówi że jest niewinny, chce MILIONÓW Fot: Facebook/Stefan W.

13 stycznia 2019 roku Stefan W. brutalnie zaatakował prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Polityk zmarł, a jego oprawca do dziś nie został skazany. Teraz wyciekł jego szokujący list do brata.

Stefan W. zabił Pawła Adamowicza, ale twierdzi, że to jedno wielkie oszustwo. Mężczyzna zarzeka się, że dowody przeciw niemu zostały sfabrykowane. Ba, nawet nagranie ataku ma być stworzone na potrzeby propagandy przez "zdradziecki TVN".

Od roku biegli próbują ustalić, czy Stefan W. w chwili ataku był poczytalny i zdecydowanie skłaniają się do tego, że nie... "Gazeta Wyborcza" dotarła jednak do materiałów, które jasno wskazują, że morderstwo Adamowicza było zaplanowane i polityczne.

Stefan W. chce milionów

Tymczasem "Super Express" dotarł do listu, jaki Stefan W. wysłał do swojego brata. Zabójca prezydenta pisał między innymi, że już wygrał i wyjdzie na wolność za dwa lata. Ale to nie wszystko...

W liście W. skarży się na pobyt w areszcie. Tuż po zabójstwie został osadzony w celi "N" - dla najbardziej niebezpiecznych, pod zaostrzonym rygorem. Stefanowi W. nie podoba się odsiadka, twierdzi, że ma złe warunki i chciałby trafić do zwykłej celi, a ponadto planuje walczyć o milionowe odszkodowanie! Za co? Zabójca Adamowicza twierdzi, że winny jest ktoś inny. A skoro tak, to on jest tu pokrzywdzony i musi dostać zadośćuczynienie.

W. pisze, że sąd, prokuratura i Służba Więzienna sprzysięgły się przeciw niemu. Uknuli spisek, wcześniej skazali go za napady z bronią, choć jak zapewnia - był niewinny, a teraz zamknęli go w celi "N". Przez bezpodstawne kary "stałem się wariatem" - pisze W. do brata.

To właśnie za wcześniejszą odsiadkę (z więzienia wyszedł pod koniec 2018 roku) i zamknięcie na oddziale dla najbardziej niebezpiecznych, miałby dostać odszkodowanie w wysokości nawet kilku milionów złotych!

Czytaj także
Przeczytaj więcej