18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gorąco pod ministerstwem!

Awantura pod MEN. Policjanci potrącili kobietę?

Bartłomiej Ciepielewski
23.11.2020  20:37
Coraz więcej policjantów pod MEN
Coraz więcej policjantów pod MEN Fot: Rafal Gaglewski/REPORTER

Trwają protesty dotyczące wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Do groźnych incydentów doszło pod Ministerstwem Edukacji Narodowej. Pojawiły się informacje o potrąceniu radiowozem.

Strajk Kobiet w Warszawie skupił się dzisiaj pod Ministerstwem Edukacji Narodowej. Grupa studentek zablokowała bramę wjazdową do ministerstwa, przykuwając się do niej. Jedna z protestujących użyła szybkoschnącego kleju. Potrzebna była pomoc medyczna.

Zobacz także

Liczba zatrzymanych pod MEN rośnie

Jak donoszą świadkowie, policja wyrywkowo zatrzymuje uczestników zgromadzenia. Wśród zatrzymanych znalazła się dziennikarka Gazety Wyborczej, Agata Grzybowska. Mimo okazania legitymacji prasowej policjanci zabrali ją do radiowozu, a następnie odwieźli na komisariat.

Z oskarżeń o potrącenie kobiety, tłumaczyła się policja. Rzecznik Komendy Stołecznej Policji wykluczył taką możliwość. Swoją wersję wydarzeń przedstawiła na Twitterze warszawska Policja.

Policjanci wezwali karetkę pogotowia do jednej z osób, która tak zapalczywie usiłowała wyrwać kratę zabezpieczającą szybę w policyjnym radiowozie, że doznała urazu ręki - poinformowała na Twitterze Policja Warszawa.

Gmach ministerstwa jest obecnie odgrodzony kordonem policji. Funkcjonariusze spisują uczestników oraz informują o tym, że zgromadzenie jest nielegalne.

Czytaj także
Przeczytaj więcej