18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sprawiedliwość musi być

Straż miejska UKARAŁA POLICJĘ. Wlepili mandat i założyli blokadę

01.07.2022  16:13
Dopadła ich sprawiedliwośc za złamanie prawa
Dopadła ich sprawiedliwośc za złamanie prawa Fot: Jacek Jaśkowiak/Facebook

Zdjęcie radiowozu z Poznania podbija Internet. Strażnicy miejscy widząc źle zaparkowany radiowóz, założyli w aucie blokadę na koło oraz wypisali mandat. Szczegóły dotyczące zdarzenia przekazał prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek przy ul. Wrzoska w Poznaniu. Radiowóz poznańskiej policji został ukarany przez strażników miejskich za nieprawidłowe parkowanie. Na koło pojazdu założono blokadę, a policjanci otrzymali mandat.

Wkrótce zdjęcia zablokowanego radiowozu trafiły do sieci. Fotografię udostępnił m.in prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. "Dura lex, sed lex. W poznaniu porządek musi być" - skomentował.

Policja ukarana przez strażników

Sprawę skomentował rzecznik poznańskiej straży miejskiej Przemysław Piwiecki, podkreślając, że interwencja została przeprowadzona zgodnie z prawem. Radiowóz bez włączonych sygnałów uprzywilejowania traktowany jest jak każde inne auto.

Samochód policyjny, służbowy samochód straży miejskiej, czy innych służb jest traktowany tak samo, jeśli nie ma włączonych sygnałów uprzywilejowania. W tym przypadku takiego czegoś nie było i samochód policyjny, tak jak 6 innych samochodów, stał w miejscu zabronionym na ul. Wrzoska - przekazał.

Zdaniem rzecznika niefortunne było natomiast założenie blokady na koło. Wkrótce zresztą została ona zdjęta, gdyż auto mogło być w każdej chwili potrzebne do interwencji. Kierowca radiowozu otrzymał mandat w wysokości 100 złotych.

Czytaj także