18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koronawirus

POLSKA SPARALIŻOWANA! Restrykcje w ponad 100 powiatach

Emilia Waszczuk
08.10.2020  07:55
Ministerstwo Zdrowia aktualizuje listę powiatów z obostrzeniami
Ministerstwo Zdrowia aktualizuje listę powiatów z obostrzeniami Fot: Piotr Molecki/East News

Nowe restrykcje i długa lista powiatów w strefach żółtej i czerwonej. Ministerstwo Zdrowia radykalizuje walkę z koronawirusem SARS-COV-2.

Ministerstwo Zdrowia w końcu bierze się za prawdziwą walkę z koronawirusem? Raczej nie, oni tylko wprowadzają kolejne strefy żółte i czerwone w Polsce. Nowa lista powiatów z restrykcjami, to ponad 100 pozycji, czyli mniej więcej jedna trzecia całego kraju!

Koronawirus szaleje, w środę mieliśmy dzienny rekord nowych (wykrytych) zakażeń - aż 3003 przypadki. Jak z tym walczyć? Resort zdrowia uważa, że wystarczą maseczki i zmniejszenie liczby uczestników imprez okolicznościowych. A tymczasem...

Nowa lista stref żółtych i czerwonych

Już teraz ograniczeniami objętych jest 51 powiatów w Polsce, od soboty 10 października ma ich być ponad 100. Jak zapowiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, na liście znajdzie się sporo dużych miast, w tym Warszawa.

Nowe zestawienie powiatów, objętych dodatkowymi ograniczeniami, ma być przedstawione jeszcze w czwartek. Ministerstwo Zdrowia przypomina przy tym, że od soboty nie tylko większa część Polski mierzyć się będzie z restrykcjami, ale też ograniczenia się zmienią, a dokładniej - będą dotkliwsze.

Nowe ograniczenia w Polsce

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało bezwzględny nakaz noszenia maseczek w przestrzeniach otwartych w strefach żółtych i czerwonych. Przestrzegania obowiązku mają pilnować służby. Jedyny wyjątek od zasłaniania twarzy to choroba potwierdzona specjalnym zaświadczeniem lekarskim.

Kolejna zmiana to ograniczenie pracy lokali gastronomicznych, a także pubów czy barów - w powiatach czerwonych będą otwarte dla klientów tylko w godzinach 6-22.

W całej Polsce zmieni się z kolei dozwolona liczba gości weselnych i innych imprez okolicznościowych. W miejscach bez dodatkowych ograniczeń będzie to 100 osób, w strefie żółtej - 75, w strefie czerwonej - 50.

Przeczytaj więcej
Komentarze