18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Atak na Polaków

Strzały na granicy! Wojna z Białorusią?

Wojciech Kozicki
08.10.2021  14:15
Białorusini otworzyli ogień do polskich żołnierzy. Prowokują do wojny?
Białorusini otworzyli ogień do polskich żołnierzy. Prowokują do wojny? Fot: Planeta.pl

Sytuacja na granicy z Białorusią jest coraz bardziej napięta. Rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska właśnie poinformowała, że patrol białoruski oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego i naszej Straży Granicznej. Czy wojna z reżimem Łukaszenki wisi na włosku?

Coraz niebezpieczniej na białoruskiej granicy. Wczoraj poseł Suski zapowiadał, że w lesie zostaną znalezione zwłoki, a dzisiaj doszło do groźnego incydentu. Potwierdzono, że patrol służb białoruskich oddał w czwartek strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego, którzy ze Strażą Graniczną patrolują granicę. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Strzały na granicy z Białorusią. Nowe informacje

Podczas konferencji Michalska powiedziała również, że kilkoro chorych dzieci z granicy trafiło do szpitala. Zaapelowała przy okazji o wsparcie dla pograniczników ze strony mediów i społeczeństwa.

Podano również, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 523 próby nielegalnego przekroczenia granicy. Zostało zatrzymanych 35 osób, a wszystkie to obywatele Iraku. Łącznie w ostatnim miesiącu Straż zatrzymała już 159 osób, z czego 135 to Irakijczycy. 

Od  2 września w związku z trwającym od niemal dwóch miesięcy kryzysem na granicy polsko-białoruskiej, w pasie przygranicznym obejmującym 183 miejscowości na terenie województw lubelskiego i podlaskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Potrwa on do 2 grudnia – informuje Radio ZET.

Sytuacja na granicy z Białorusią. Konferencja prasowa [WIDEO]