18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jak u Patryka Vegi

W Żarach jak w GTA. Uciekał skradzionym autem, zaczął strzelaninę z policją

15.05.2020  12:50
W Żarach jak w GTA. Uciekał skradzionym autem, zaczął strzelaninę z policją
W Żarach jak w GTA. Uciekał skradzionym autem, zaczął strzelaninę z policją Fot: shutterstock.com

Policjanci z Żar (Lubuskie) zatrzymali po pościgu kierowcę, który uciekał przed nimi skradzionym samochodem. Mężczyzna próbował zepchnąć radiowóz z drogi.

Policjanci z Żar w województwie Lubuskim brali udział w prawdziwie karkołomnej akcji. Ścigali bowiem napastnika, który uciekał przed nimi skradzionym samochodem. Ten próbował również ich zepchnąć z drogi. W końcu funkcjonariusze musieli sięgnąć po mocniejsze środki ostrzegawcze - jak poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy, przestrzelili mu oponę i zmusili do zatrzymania się.

Pościg jak w GTA. Próbował zepchnąć policję z drogi

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie rzecznika prasowego, którym podzielił się PAP:

W aucie śledczy znaleźli narkotyki i sprawdzili, czy kierujący był pod ich działaniem. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, gdzie czeka na dalsze czynności. Za samą ucieczkę przed policjantami grozi mu do pięciu lat więzienia. Z mieszkańcem pow. żarskiego podróżowała 28-latka, która po przesłuchaniu została zwolniona.

Zobacz także

Do zdarzenia doszło wieczorem w czwartek 14 maja w powiecie żarskim. Patrolujący policjanci służby kryminalnej na jednej z ulic zauważyli skradziony kilka dni wcześniej samochód. Natychmiast włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Wszystko po to, by zatrzymać kierowcę opla combo. Ten jednak zareagował w sposób agresywny, przyspieszając i rzucając się do ucieczki.

Jak zrelacjonował rzecznik, gangster rodem z GTA jechał w sposób uniemożliwiający wyprzedzenie go i zatrzymanie. Zajeżdżał funkcjonariuszom drogę i próbował zepchnąć ich do rowu. Szybko do pościgu za oplem przyłączyły się jednak kolejne patrole. W pobliżu miejscowości Łaz policjanci zablokowali drogę. Wówczas kierowca opla zjechał z niej do lasu.

"W pewnym momencie możliwość dalszej ucieczki skończyła się z uwagi na duże zalesienie. Wtedy mężczyzna wrzucił wsteczny bieg i zaczął cofać wprost na radiowóz, stwarzając realne zagrożenie dla policjantów. Wówczas jeden z nich przestrzelił tylną oponę opla i 26-latek został zatrzymany" - powiedział Maludy.

Niedługo potem policjanci znaleźli w samochodzie narkotyki zawinięte w woreczek strunowy oraz niewielkie sreberko. Przedmioty zostały zabezpieczone do dalszych badań. Sam mężczyzna był bardzo pobudzony, co wskazywało, że mógł znajdować się pod wpływem narkotyków. Dlatego też pobrano od niego krew do badań.

Policja 1, gangster z GTA 0.

Zobacz także