18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie żyje kolejna gwiazda "Świata według Kiepskich"

20.09.2021  09:15
Nie żyje aktorka Zofia Bielewicz, widzom znana ze "Świata według Kiepskich"
Nie żyje aktorka Zofia Bielewicz, widzom znana ze "Świata według Kiepskich" Fot: Shutterstock

Smutne wieści dla fanów serialu "Świat według Kiepskich". Czarna seria trwa, odeszła kolejna gwiazda produkcji.

Przykre informacje z rana w poniedziałek. Teatr Kochanowskiego w Opolu przekazał wieści o śmierci aktorki Zofii Bielewicz. Artystka miała 93 lata.

Z nieopisanym smutkiem żegnamy Zofię Bielewicz. Aktorkę, dla której teatr był całym życiem. [...] Jeszcze kilka dni temu Zofia z radością towarzyszyła nam przy wydarzeniach związanych z otwarciem teatru i nowego sezonu. Przy każdej premierze była z nami i cieszyła się razem z nami! Zapamiętamy jej niezwykły talent, wdzięk, klasę, poczucie humoru, wielką empatię i miłość do teatru.

- czytamy na Facebooku.

Zofia Bielewicz nie żyje

Zofia Bielewicz kochała teatr, ale występowała też w serialach i filmach. Zagrała ponad sto czterdzieści ról, a widzowie kojarzyć ją mogą z takich produkcji jak "Świat według Kiepskich" czy "Pierwsza miłość".

W 2000 roku Zofia Bielewicz świętowała 50-lecie pracy w teatrze im. Kochanowskiego w Opolu. Romans z aktorstwem artystka rozpoczęła już w czasach II wojny światowej - w powstaniu warszawskim razem z mamą występowała na koncertach słowa muzyki polskiej dla powstańców. W czasach powojennych aktorka debiutowała w Teatrze Groteska w Krakowie (1945 rok), a od 1974 roku związana była z teatrem Kochanowskiego. Tylko w nim zagrała w aż 132 spektaklach.

Czytaj także