18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tak wygląda "miłosierdzie"

Kobieta poprosiła księży o pomoc. Ich zachowanie woła o pomstę do nieba

Emilia Waszczuk
03.11.2019  11:43
Kobieta poprosiła księży o pomoc. Ich zachowanie woła o pomstę do nieba
Kobieta poprosiła księży o pomoc. Ich zachowanie woła o pomstę do nieba Fot: MONKPRESS/East News

Księża z katedry w Świdnicy zapomnieli, czym jest miłosierdzie. Zamiast pomóc staruszce w potrzebie, chcieli się jej pozbyć i zadzwonili po Straż Miejską.

Jeśli jesteście katolikami lub wychowaliście się w wierze katolickiej, zapewne znacie "Uczynki miłosierdzia", a wśród nich takie zapisy jak "głodnych nakarmić, spragnionych napoić, nagich przyodziać, podróżnych w dom przyjąć...". Niestety, nie znają ich niektórzy księża. Albo przynajmniej znać nie chcą.

Wyjątkową bezdusznością wykazali się duchowni ze Świdnicy. W czwartek przed godziną 7. rano do zakrystii katedry św. Stanisława i Wacława weszła bezdomna kobieta. Staruszka poprosiła księży o pomoc. Ci jednak nie widzieli najmniejszego powodu, by takiej udzielić.

"Wtargnęła"

Zamiast tego uczący o miłosierdziu, niosący wiernym słowo boże księża, zadzwonili po Straż Miejską. Na miejsce udał się patrol, który usłyszał, że bezdomna staruszka "wtargnęła przed mszą" do zakrystii i zażądała pomocy, a gdy poproszono ją o wyjście, odmówiła. Miała powiedzieć księżom, że wedle nauk kościoła, ci powinni się nią zaopiekować. Ale to już dla panów w sutannach była prawdziwa potwarz.

Na szczęście strażnicy miejscy mieli w sobie dużo więcej empatii niż duchowni. Po krótkiej rozmowie z kobietą zaproponowali jej pomoc - podaje Świdnica.naszemiasto.pl.

Przewieziono ją do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i przekazano pracownikom socjalnym, którzy zaopiekowali się seniorką

- mówi dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy.

Przypomnijmy, to kolejny podobny przypadek w ostatnich dniach, gdy oburzeni zachowaniem wiernych księża wzywają na pomoc służby mundurowe. W Bełchatowie do kościoła zawitała policja, po tym, jak duchownych oburzyło, że dziecko... wyjęło z ust hostię.

Przeczytaj więcej
Komentarze