18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Dzieci nie będą pamiętały mamy"

Dramat na pogrzebie 19-letniej Basi. Matka nie wytrzymała

Wojciech Kozicki
07.08.2021  13:51
Pogrzeb Basi w Świętochłowicach. Jak kierowca autobusu będzie żył z tym co zrobił?
Pogrzeb Basi w Świętochłowicach. Jak kierowca autobusu będzie żył z tym co zrobił? Fot: GERARD/REPORTER/East News

Chwile smutku i rozpaczy w Świętochłowicach. 7 sierpnia odbył się pogrzeb 19-letniej Basi, którą zabił kierowca autobusu z Katowic. W mediach pojawiają się pierwsze relacje z pogrzebu – polazły się łzy, doszło do scen łamiących serce.

Świętochłowice. Odbył się pogrzeb 19-letniej Basi, którą tydzień temu z premedytacją przejechał kierowca autobusu w Katowicach. Najpierw rodzina musiała znieść obrzydliwe ataki hejterów na siebie i zmarłą, a teraz na pogrzebie polały się wodospady łez. Matka dziewczyny nie wytrzymała.

Pogrzeb 19-letniej Basi. Smutek i łzy w Świętochłowicach

Na ostatnim pożegnaniu nastolatki zjawiło się ok. 500 osób ze Świętochłowic. Pogrzeb Basi rozpoczął się w sobotę o godzinie 9. w kościele Matki Boskiej Różańcowej w Świętochłowicach. Po mszy została pochowana na cmentarzu parafialnym.

Będziemy prosić dobrego Boga, aby oczyścił i przyjął świętej pamięci Barbarę do swego Królestwa. Życie nasze zmienia się, ale się nie kończy. „Niech się nie trwoży serce wasze” – cytował Jezusa ksiądz na pogrzebie Basi.

Jak relacjonuje Super Express, matka tragicznie zmarłej 19-latki nie wytrzymała. Wyszła z mszy żałobnej, ledwo trzymając się na nogach. Musiały pomóc jej dwie koleżanki. Z rozpaczą nie radził sobie również Łukasz, czyli partner Basi (planowali ślub), z którym miała dwójkę małych dzieci. Mężczyzna płakał tak bardzo, że  zwrócił na to uwagę ksiądz i próbował go pocieszać. Płakał także ojciec Basi.

Pod koniec pogrzebu żałobnicy złożyli kondolencje rodzinie. Urna z prochami 19-latki utonęła w kwiatach. strząsająca śmierć dziewczyny zdemolowała ich codzienne życie. Łukasz nigdy już nie przytuli ukochanej kobiety, a Igorek i Elizka nawet nie będą pamiętały swojej mamy - pisze Super Express.