18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Inny niż zwykle"

Co z Sylwestrem? Ministerstwo Zdrowia komentuje

Wojciech Kozicki
29.11.2020  09:24
Sylwester w cieniu COVID-19. Ile osób może być na imprezie?
Sylwester w cieniu COVID-19. Ile osób może być na imprezie? Fot: Mateusz Grochocki/East News

Sylwester 2020/2021 kontra koronawirus. Czy miejskie imprezy sylwestrowe się odbędą? Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Polsat News przekazał nowe informacje o tegorocznym Sylwestrze.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ostrzega od jakiego czasu, że nadciąga trzecia fala COVID-19, która może uderzyć w styczniu lub w lutym. Co w takim razie z Sylwestrem? Czy nadal będą obowiązywały restrykcje i obostrzenia? Kraska zapowiedział, że co prawda do powitania nowego roku zostało jeszcze sporo czasu, to na pewno nie będzie to Sylwester taki jak w ubiegłych latach.

Co z Sylwestrem? Koronawirus i obostrzenia

Waldemar Kraska w Polsat News powiedział wprost, że aktualnie Ministerstwo Zdrowia przygotowuje się na trzecią falę zachorowań na SARS-CoV-2, m.in. budując szpitale tymczasowe. Podkreślił, że nie wszystkie będą uruchomione teraz, ale mają być w gotowości na gorsze dni.

Jest jeszcze miesiąc do Sylwestra, na pewno nie będzie go można spędzić tak jak do tej pory, ale być może sytuacja tego dnia będzie radośniejsza niż to, co mamy w tej chwili – powiedział wiceminister zdrowia Kraska. (Polsat News)

Tak jak w przypadku ferii zimowych, Kraska zaapelował, by ograniczyć wyjazdy do minimum, a czas wolny najlepiej spędzić w domu.

Ile osób na imprezie sylwestrowej?

Czy jest nadzieja, że obostrzenia zostaną poluzowane i możliwe będą imprezy sylwestrowe? Gazeta.pl przypomina, że jeśli nie nastąpi nagły wzrost liczby zachorowań, który spowoduje konieczność wprowadzenia narodowej kwarantanny, już od 28 grudnia rozpocznie się kolejny etap znoszenia restrykcji, czyli tzw. etap stabilizacji.  Wówczas restrykcje będą zależne od  ilości zakażeń w danej strefie. W zielonych strefach w zgromadzeniach i spotkaniach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 100 osób, w strefie żółtej max. 25 osób, a w strefie czerwonej max. 5 osób.

Również minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził, że ”na pewno do 27 grudnia rząd nie będzie w tej kwestii elastyczny", a wszystko zależy od ilości zakażeń pod koniec grudnia. Twierdzi, że jest jeszcze za wcześnie, by podejmować definitywne decyzje dotyczące Sylwestra.

Czytaj także
Przeczytaj więcej