18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sylwester Zakażeń

TRAGICZNE SKUTKI SYLWESTRA MARZEŃ. Kurski za to odpowie?

11.01.2022  14:24
Koronamasakra po Sylwestrze Marzeń w Zakopanem
Koronamasakra po Sylwestrze Marzeń w Zakopanem Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Przez nieodpowiedzialność jacka Kurskiego i TVP Zakopane cierpi? Po Sylwestrze marzeń w mieście drastycznie wzrosła liczba zakażeń koronawirusem.

Była hulanka, były swawole, były piosenki o seksie oralnym w wykonaniu Jasona Derulo, była pandemia. Sylwester Marzeń 2021, czyli największa coroczna impreza TVP, tym razem powinna zapisać się w pamięci Polaków mocniej, niż zwykle. Powody? Między innymi wydanie astronomicznej kwoty na występ gwiazdora, który zaraz po koncercie przestał się przyznawać do faktu, że był w Polsce. Ale to nie wszystko.
Jacek Kurski tegorocznego sylwestra zorganizował w szczycie czwartej fali pandemii. Pod sceną w Zakopanem zgromadziło się kilkadziesiąt tysięcy osób, nie zachowywano żadnych środków bezpieczeństwa. I teraz chyba właśnie wychodzą tego konsekwencje.

Wzrost zakażeń po sylwestrze

W ciągu ostatniego tygodnia liczba zakażeń zabójczym koronawirusem wzrosła w Zakopanem o 159 procent! Mowa przy tym wyłącznie o mieszkańcach powiatu tatrzańskiego. A przypomnijmy - na imprezę sylwestrową do zimowej stolicy Polski ściągnęły tysiące ludzi z calutkiej Polski.

Należało się tego spodziewać. Przyjechało do nas mnóstwo ludzi i doszło do całkowitego rozluźnienia w kwestii ochrony przed wirusem

- powiedział w rozmowie z WP.pl dr Jerzy Toczek, koordynator ds. szczepień przeciw COVID-19 w powiecie tatrzańskim.

Okres wylęgania koronawirusa w organizmie człowieka trwa średnio 10 dni, więc jeśli ktoś zaraził się w sylwestra, dopiero teraz może zacząć odczuwać tego skutki. Czy już za chwilę czeka nas posylwestrowy nawał? I czy władze TVP poniosą jakiekolwiek konsekwencje zorganizowania gigantycznej imprezy w czasie zagrożenia epidemicznego?

W sprawie prowadzone jest śledztwo. Czy jakkolwiek się rozwinie śmiemy jednak wątpić. Wszak nie raz już dowiadywaliśmy się, że wszelkie winy i grzechy TVP nie są liczone, przyjaciele z PiS nie dadzą im zginąć.