18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

happy new year?

SYLWESTER OFICJALNIE ODWOŁANY! Zakaz zabawy przez epidemię?

Emilia Waszczuk
19.10.2020  11:16
Sylwester odwołany przez koronawirusa
Sylwester odwołany przez koronawirusa Fot: Minerva Studio/Shutterstock

Koniec złudzeń. W tym roku Sylwestra nie będzie. Epidemia odbierze nam wszystkie przyjemności?

Każdy, kto w marcu czy kwietniu myślał, że pandemia koronawirusa szybciutko się skończy i pójdzie w niepamięć, dziś doskonale wie, że długo nie poczujemy się zupełnie wolni. Eksperci nie mają wątpliwości - przed koronawirusem ochronić nas mogą jedynie lek i szczepionka, a i to nie znaczy, że wraz z ich powstaniem SARS-COV-2 zniknie.

Tymczasem mamy już połowę października, w Polsce trwa spór o zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych, rząd otwiera szpitale polowe, bo w stałych placówkach brakuje miejsc dla chorych, wojsko idzie na wojnę z epidemią, a co bardziej świadomi obywatele już wiedzą, że w tym roku wyjazd do rodziny na Boże Narodzenie może być jedynie marzeniem.

Sylwester odwołany przez koronawirusa

Wyjaśnia się za to coś zupełnie innego. W tym roku NIE BĘDZIE SYLWESTRA, to już postanowione. Pierwsze miasto w Polsce oficjalnie odwołuje imprezę kończącą paskudny, pełen niemiłych niespodzianek rok 2020. Nie będziemy też witać nowego - bo w sumie nie zapowiada się, by był dużo lepszy.

Miejski sylwester został oficjalnie odwołany w Warszawie. Stolica jest pierwszym miastem w Polsce, które zdecydowało o tak odważnym kroku, jednak można spodziewać się, że podobne komunikaty wkrótce napływać zaczną z kolejnych miejsc.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną w tym roku miejski sylwester nie odbędzie się. Ta impreza będzie odwołana w tym roku. Zdrowie mieszkańców jest najważniejsze - - poinformowała PAP rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka.

Sylwester odwołany w całej Polsce?

Sylwester miejski w Warszawie w zeszłym roku zgromadził na Placu Bankowym tysiące osób. Na scenie wystąpiły takie gwiazdy, jak Blue Cafe, Kombi czy Bajm. I choć imprezy tej ciężko porównywać do klubowych tańców, bali czy domówek, wszystko wskazuje na to, że Sylwester w tym roku może zostać odwołany całkowicie.

Według ostatnich, restrykcyjnych obostrzeń, w całej Polsce całkowicie zakazane zostały między innymi tańce. Wszelkie bary czy restauracje pracują jedynie do godziny 21, a kluby nocne są pozamykane.

Wszelkie zgromadzenia w strefie czerwonej ograniczone są do 10 osób, a imprezy okolicznościowe zostały zakazane. W strefie żółtej w zgromadzeniu publicznym wziąć udział może zaledwie 25 osób, a w imprezie okolicznościowej 20. Również wydarzenia kulturalne zostały mocno ograniczone - w całej Polsce, niezależnie od koloru strefy, obowiązuje ograniczenie do 25 procent widowni.

Czytaj także
Przeczytaj więcej