18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Głodowe pensje

Spadają zarobki w TVP. Zenek za koncert dostanie tylko 50 tysięcy

Bartłomiej Ciepielewski
10.12.2020  11:23
Zenek będzie niezadowolony
Zenek będzie niezadowolony Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Znane są już gwiazdy, które wystąpią podczas tegorocznego sylwestra TVP. Artyści dostaną jednak o wiele mniejsze wynagrodzenia niż zwykle. Powodem jest szalejąca pandemia koronawirusa.

Tegoroczna impreza sylwestrowa, organizowana przez TVP będzie różniła się od tych, które dotychczas widzieliśmy. Tym razem wszystkie koncerty zostaną zorganizowane w studiu. Jak deklaruje Jacek Kurski, postara się, aby "sylwester z Dwójką był sylwestrem marzeń".

Artyści w tym roku nie otrzymają tak dużych wynagrodzeń, jak po poprzednich imprezach sylwestrowych. Portal Plotek.pl poinformował, że Zenon Martyniuk może liczyć na głodową pensję w wysokości 50 tysięcy złotych. Za taką stawkę zaśpiewa z playbacku?

Ile zarobią gwiazdy Sylwestra z TVP?

Gwiazda disco polo i tak zarobi najwięcej spośród pozostałych artystów. Znacznie okrojoną pensję otrzyma na przykład zespół Boys, któremu władze TVP zagwarantowały gażę w wysokości 35 tysięcy złotych. Jeszcze mniejsze wynagrodzenie, w wysokości 30 tysięcy złotych, przyznano wokalistce Cleo.

Cięcia budżetowe dotyczą także innych telewizji, organizujących imprezę sylwestrową. Telewizja Polsat zapłaci artystom mniej niż TVP, jednak oferta i tak cieszy się większym powodzeniem. Muzyczne gwiazdy unikają współpracy z Jackiem Kurskim, gdyż nie chcą być kojarzone z telewizją rządową.

Czytaj także