18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jackowski to przewidział!

Zielona woda w kranie! Ktoś chce otruć Polaków?

Wojciech Kozicki
21.09.2020  11:24
Zielona woda w Szczecinie -  z kranów leci barwnik czy trucizna?
Zielona woda w Szczecinie - z kranów leci barwnik czy trucizna? Fot: Stanislaw Bielski/REPORTER/East News

Szczecin i zielona woda w kranie. Co dostało się do wodociągu? Służby ostrzegają, żeby nie pić zielonej wody i dlaczego z kranów leci zielona woda?

Mieszkańcy Szczecina zagrożeni? Kolejne lokalne media podają, że z kranów płynie ZIELONA WODA! Jak podaje Radio ZET, do wodociągu przedostała się barwiona woda z sieci ciepłowniczej. Konieczna jest naprawa urządzeń przesyłowych.

Szczecin, awaria w rurach i zielona woda w kranie

Media podają, że zielona woda z kranu nie jest trująca. Lepiej jednak jej nie pić. Kolor wynika z faktu, że celowo zabarwiono wodę, by wykazać, że nastąpiło wymieszanie wody wodociągowej i wody z sieci ciepłowniczej i należy podjąć stosowane działania. Służby apelują do mieszkańców, by zgłaszali służbom, gdy z kranów popłynie im zielona ciecz.

Danuta Misztal ze Szczecińskiej Energetyki Cieplnej oświadczyła, że zielony barwnik zastosowany jest w stężeniach, które pozwalają dostrzec go w wodzie. Stężenie w wodzie płynącej z kranów w Szczecinie nie jest niebezpieczne ani dla ludzi, ani dla zwierząt, ani dla środowiska. Dodała również, że nie ma powodu do paniki, ale „szkoda by było zrobić pranie w zielonej wodzie”.

Przypominamy, że niedawno jasnowidz Krzysztof Jackowski ostrzegał, że w jednej z nadmiejskich miejscowości nastąpi masowe zatrucie. Tym razem trafnie przewidział dramat?

Cholera, nie... będzie głośno niedługo o jakimś zatruciu zbiorowym. Być może związanym z wodą. Gdańsk mi się kojarzy. To przyćmi pandemię. To będzie cała seria, nawet boję się tego mówić - Jackowski ujrzał mroczną przyszłość.

Tymczasem radiozet.pl uspokaja, że masowe zatrucie nie nastąpi i nie ma zagrożenia zdrowia.

Barwnik mógł przedostać się wskutek nieszczelności rur ciepłowniczych. Szczecińska spółka bada szczelność sieci ciepłowniczej. Do rur którymi płynie woda do ogrzewania mieszkań wpuszczony został bowiem specjalny barwnik. SEC gwarantuje - mimo usterki barwnik nie jest szkodliwy dla zdrowia i życia ludzi – uspokaja radiozet.pl.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze