18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skandal w Szczecinie

Koszmar 8-latki. Została zgwałcona, lekarze nie chcieli jej pomóc

20.11.2019  10:32
Koszmar 8-latki. Została zgwałcona, lekarze nie chcieli jej pomóc
Koszmar 8-latki. Została zgwałcona, lekarze nie chcieli jej pomóc Fot: Shutterstock

Niewyobrażalna sytuacja w Szczecinie. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr. 1 odmówił pomocy zgwałconej, 8-letniej dziewczynce. W sprawie rusza śledztwo.

Koszmar 8-latki ze Szczecina rozpoczął się w szkole. Kilkunastoletni uczeń miał wykorzystać niewinną dziewczynkę, ale to nie koniec tragedii. Przez cały kolejny dzień, nikt nie chciał udzielić jej pomocy.

Matka skrzywdzonej kilkulatki zadzwoniła do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr. 1 z podejrzeniem gwałtu na córce. Dyżurna lekarka zapewniła ją, że po przybyciu do placówki, dziewczynce zostanie udzielona niezbędna pomoc. Tak się jednak nie stało.

Lekarze odmówili pomocy

Mieszkanka Szczecina próbowała uzyskać pomoc na ginekologii i oddziale ratunkowym dla dzieci. Żaden lekarz nie chciał jednak zbadać 8-latki.

Bardzo nam przykro, że doszło do takiego zdarzenia w naszym szpitalu. Obecnie prowadzone jest wewnętrzne postępowanie wyjaśniające

- powiedziała rzeczniczka placówki, Joanna Woźnicka, w rozmowie z "Polsat News".

Kobieta tłumaczy, że nie zadziałały obowiązujące w szpitalu procedury.

Dotyczą one tego, jak poszczególni pracownicy w takich sytuacjach - dotyczących gwałtów, molestowania, maltretowania dzieci czy osób pełnoletnich -  powinni się zachować. Jakie instytucje czy organy państwowe powinni zawiadomić - mówi.

Rusza śledztwo

Sprawie już przygląda się Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Wcześniej o zdarzeniu została powiadomiona policja.

Badamy, czy personel szpitala zobowiązany do udzielania pomocy medycznej małoletniej pokrzywdzonej zaniechał swoich obowiązków bądź doszło do innych nieprawidłowości

- mówi Polsatowi prok. Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Sprawą gwałtu na dziewczynce zajmie się sąd rodzinny.

Przeczytaj więcej
Komentarze