18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

rusza śledztwo

Wielka tragedia w Szczecinie. Dzieci nie dało się uratować

20.11.2019  07:59
AKCJE RATUNKOWA SLUZB MUNDUROWYCH NA TERENIE ZBIORNIKA RETENCYJNEGO DO KTOREGO WPADLO DWOCH NASTOLATKOW
AKCJE RATUNKOWA SLUZB MUNDUROWYCH NA TERENIE ZBIORNIKA RETENCYJNEGO DO KTOREGO WPADLO DWOCH NASTOLATKOW Fot: ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Wieczorem we wtorek w Szczecinie doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Nie żyje dwóch chłopców w wieku 11 i 14 lat.

Wczesny wieczór we wtorek 19 listopada. Czterech chłopców znajdowało się na terenie skupu złomu przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie. Jeden z nich niespodziewanie wpadł do basenu przeciwpowodziowego i zaczął tonąć. Na ratunek pospieszył mu kolega - niestety, również on przegrał walkę z wodą.

Rusza śledztwo

Pozostali chłopcy o zdarzeniu zawiadomili służby. Na miejsce przybyła straż pożarna, która wydobyła 11- i 14-latka na powierzchnię. Chłopcy pod wodą spędzili nawet 30-40 minut.

Ratownicy medyczni od razu przystąpili do 40-minutowej reanimacji. Na miejscu nie udało się jednak przywrócić akcji serc. Chłopcy zostali podłączeni w karetkach do aparatury AutoPulse (wykonującej masaż serca) i przewiezieni do szpitala, gdzie podpięto ich do aparatury podtrzymującej życie. Niestety, ostatecznie i tam lekarze przegrali walkę o nich

Już wiadomo, że sprawą wypadku zajmie się prokuratura. Teren skupu złomu jest zamknięty i ogrodzony. Basen przeciwpożarowy nie jest zabezpieczony.

Przeczytaj więcej
Komentarze