18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co Wy na to?

Szczepienia JEDNAK OBOWIĄZKOWE?! Obywatele decydują

06.08.2021  12:18
Szczepienie na Covid-19 obowiązkowe?
Szczepienie na Covid-19 obowiązkowe? Fot: Piotr Hukalo/East News

Szczepienia na Covid-19 jednak będą obowiązkowe? Wygląda na to, że takie rozwiązanie może stać się realne. Polacy przemówili w oficjalnym sondażu, dotyczącym właśnie tej kontrowersyjnej sprawy.

Szczepienia na Covid-19 bardzo nam pomogły w czasie pandemii. Odkąd większość Polaków przyjęła preparat, liczba zachorowań na koronawirusa znacząco się zmniejsza. To jednak wciąż za mało, by uzyskać tak zwaną odporność stadną.

Rząd PiS robi, co może by zachęcić rodaków do szczepień, ale wciąż wielu nastawia się sceptycznie do tej procedury. W oficjalnym sondażu przeprowadzonym przez Instytut Pollster dla "Super Expressu" wypowiedzieli się właśnie obywatele. Gdyby to od nich miała zależeć decyzja — czy szczepienia na Covid-19 byłby obowiązkowe?

Szczepienie na Covid-19 będzie obowiązkowe?

Badanie nie pozostawia najmniejszych złudzeń i pokazuje, że 58 proc. Polaków jest przeciwnych takiemu nakazowi. Odmiennego zdania jest jedynie 36 proc. ankietowanych. Gdyby to oni decydowali, szczepienia dalej byłby decyzją dobrowolną.

Kiedy jednak do kraju dotrze czwarta fala pandemii koronawirusa, sprzeciw społeczny może niewiele znaczyć. Rząd ma ówcześnie prawo podjąć drastyczne kroki wbrew woli Polaków, by już nigdy nie powtarzać pandemicznej masakry.

Mniej więcej 50 proc. społeczeństwa się zaszczepiło albo przechorowało COVID-19. A powinniśmy osiągnąć 85 proc.

– alarmuje wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

Według rządowych informacji dotychczas wykonano w Polsce ponad 34,7 mln szczepień przeciwko koronawirusowi, a w pełni zaszczepionych jest ponad 17,6 mln osób. Myślicie, że ta liczba zwiększy się... dobrowolnie?