18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zabraknie dawek?

Szok! Utylizują szczepionki w Polsce!

Wojciech Kozicki
12.01.2021  14:58
Szczepionka na COVID-19 w Polsce. Konieczna utylizacja
Szczepionka na COVID-19 w Polsce. Konieczna utylizacja Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Szczepionka na COVID-19 w Polsce do wyrzucenia! Chodzi konkretnie o 90 dawek w Warszawie. Szczepionki były przechowywane w nieodpowiednich warunkach i się zmarnowały.

Warszawa i kolejny skandal ze szczepionkami na COVID-19. Zamiast do pacjentów, szczepionka trafiły do kosza. Od dawna wiadomo, że musi ona być przechowywana w temperaturze wynoszącej kilkadziesiąt stopni Celsjusza poniżej zera. Tymczasem w Warszawie przeleżała ona kilka godzin na recepcji w paczce.

Szczepionka na COVID-19 i utylizacja w Warszawie

Sprawę nagłośniła Wyborcza i okazało się, że w przychodni przez kilka godzin szukano zaginionej paczki ze szczepionką na SARs-COV-2. Nagle okazało się, że paczka od rana leżała na recepcji. Winą obarczono kuriera, który podczas doręczenia przesyłki nie poinformował co w niej było i w jakich warunkach należy ją przechowywać. Firma kurierska zapewnia jednak, że zamówienie zostało zrealizowane prawidłowo, a w liście przewozowym napisano, że kurier przewoził szczepionki.

Kurier firmy Pharmalink, która odpowiada za dostawy z Agencji Rezerw Materiałowych, dostarczył tam 90 dawek szczepionki na koronawirusa. Paczkę zostawił w recepcji biurowca, w którym mieści się placówka medyczna. Najprawdopodobniej doszło do nieporozumienia – ujawnia Super Express.

Media przypominają, że do tej pory w Polsce konieczne było zutylizowane ok. 400 dawek szczepionki na koronawirusa, ale były to głównie pojedyncze przypadki.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze