18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bonusy i promocje

PiS szykuje "katalog korzyści" dla zaszczepionych

Wojciech Kozicki
08.12.2020  15:16
PiS zachęca Polaków do szczepienia na COVID-19. Będzie katalog korzyści
PiS zachęca Polaków do szczepienia na COVID-19. Będzie katalog korzyści Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Klamka zapadła, amen. Ministerstwo Zdrowia 8 grudnia ogłosiło, że rusza „Narodowa strategia szczepień na COVID-19”. Szczepionka ma być oczywiście dobrowolna. Jak jednak obiecał minister zdrowia Adam Niedzielski,  dla osób zaszczepionych przygotowane będą specjalne bonusy.

Odbyła się dzisiaj konferencja prasowa, na której szef KPRM Michał Dworczyk i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili, że rusza „Narodowa strategia szczepień na COVID-19”, a program szczepień na koronawirusa wystartuje już w 2021 roku. Wciąż jednak wielu Polaków deklaruje, że nie da się zaszczepić. Rząd ma jednak chytry plan.

Szczepienia na COVID-19 w Polsce. Rząd kusi promocjami

PiS chce przekonać Polaków do szczepienia się przeciw koronawirusowi. Wkrótce ruszy „największa kampania w ostatniej dekadzie”, mająca zachęcić Polaków do szczepionki. Zostanie uruchomiona specjalna infolinia oraz serwis internetowy, gdzie będzie można poczytać jak bezpieczna jest szczepionka na COVID-19.

Na tym jednak nie koniec. Ministerstwo Zdrowia zorientowało się, że Polacy najbardziej lubią promocje, więc to może być sposób na zachęcenie ich do szczepienia. Osoba, która uzyska status zaszczepionej, może liczyć na specjalne bonusy.

Katalog korzyści dla osób zaszczepionych

Osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w limitach obowiązujących na spotkaniach. Mogą liczyć także na brak kwarantanny po kontakcie i zwolnienie z kwarantanny po powrocie z krajów wysokiego ryzyka. „Katalog korzyści” będzie mógł w przyszłości zostać rozszerzony.

Będzie utworzony centralny rejestr osób zaszczepionych aby m .in. analizować ewentualne niewłaściwe odczyny poszczepienne. Wszystkie te informacje będą gromadzone i jawne na poziomie statystyk, tak byśmy wszyscy mieli informacje jawną - powiedział minister Niedzielski na konferencji.

Czytaj także
Przeczytaj więcej