18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS ma w nosie Polaków

Polska kupiła szczepionkę... i ją sprzeda?

Wojciech Kozicki
04.01.2021  08:51
Polska kupiła szczepionkę i może ją sprzedać? PiS ma nosa do biznesu
Polska kupiła szczepionkę i może ją sprzedać? PiS ma nosa do biznesu Fot: Jan Bielecki/East News

Do kiedy będą obowiązywały obostrzenia, restrykcje i zakazy w Polsce? W poniedziałek 4 stycznia w Radiu ZET szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk ujawnił nowe informacje na temat epidemii koronawirusa w Polsce i szczepień na plagę z Wuhan. Okazuje się również, że Polska może mieć nadwyżkę szczepionki i wkrótce zrobić na tym biznes.

Czy po 17 stycznia zostaną poluzowane restrykcje i obostrzenia? Nic na to nie wskazuje. Pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciwko koronawirusowi Michał Dworczyk w Radiu ZET powiedział, że takie decyzje jeszcze nie zapadły. Przypomniał jednak, że nadciąga zapowiadana przez ekspertów trzecia fala zakażeń na koronawirusa SARS-CoV-2.

Restrykcje i szczepienia na COVID-19 w Polsce

Dworczyk wyjaśnił również, dlaczego mimo spadku liczby zakażeń na koronawirusa w Polsce, wprowadzono ostre restrykcje. Zapewnia, że to dyscyplina, która ma przygotować nas na nadciągającą trzecią falę epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Jego zdaniem, jest to konieczne, by odciążyć system ochrony zdrowia. 

Czy restrykcje i obostrzenia mogą zostać zaostrzone?

Jeśli liczba zakażeń będzie rosła, rząd będzie musiał podjąć działania - mówił Dworczyk o ewentualnych nowych restrykcjach. (Radio ZET)

Kiedy zaszczepi się Mateusz Morawiecki? Dworczyk nie chciał ujawnić kiedy na COVID-19 zaszczepi się premier. Powiedział jedynie, że przyjmie dawkę, gdy szczepione będą osoby w jego grupie wiekowej. Ma również dobre wiadomości, bo niespodziewanie zyskaliśmy więcej dawek specyfiku, Do tej pory z jednej fiolki można było zaszczepić 5 osób. Polska zamierza jednak z jednej fiolki szczepić aż 6 osób, co ma być poparte opiniami ekspertów medycznych.

Dworczyk zaprzeczył plotkom i pogłoskom, że Polska oddała 1,5 mln szczepionek na Ukrainę. Nie wyklucza jednak, że w przyszłości Polska może oddać lub sprzedać nadwyżkę szczepionek do krajów takich jak np. Ukraina i Gruzja. Dworczyk przyznał, że już teraz wszystko wskazuje na to, iż nasz kraj będzie dysponował nadwyżką szczepionek.