18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

w końcu

PRZEŁOM W WALCE Z KORONAWIRUSEM. Szczepienia ruszyły

Emilia Waszczuk
27.12.2020  11:11
Szczepionka na koronawirusa. Pierwsze osoby w Polsce zaszczepione
Szczepionka na koronawirusa. Pierwsze osoby w Polsce zaszczepione Fot: Adam Guz/KPRM

Szczepienia przeciw koronawirusowi SARS-COV-2 w końcu wystartowały. W niedzielę pracownicy służby zdrowia przyjęli pierwszą dawkę szczepionki.

Szczepienia ruszyły w Polsce. Pierwsza osoba w kraju przyjęła w niedzielę szczepionkę przeciwko koronawirusowi SARS-COV-2. Naczelnej Pielęgniarce szpitala MSWiA w Warszawie podano preparat firm Ptizer/Bio NTech.

Pierwsze szczepienie wykonano o godzinie 8.30 rano w szpitalu MSWiA, a pierwszą zaszczepioną osobą w kraju jest Alicja Jakubowska - szefowa pielęgniarek w placówce. Szczepionkę pielęgniarce podał lekarz, dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym - doktor Artur Zaczyński.

Dyrekcja szpitala mnie wybrała. Szczepiona jako pierwsza jest pielęgniarka, to ukłon w stronę ciężko pracujących pielęgniarek i położnych

- powiedziała zaraz po szczepieniu kobieta.

Szczepionka na koronawirusa w Polsce

Zaraz po pani Alicji szczepionkę przyjął dyrektor szpitala MSWiA profesor Waldemar Wierzba, a następnie kolejni pracownicy personelu medycznego - ratownik, lekarka i laborantka. Wszystko pod okiem kamer i aparatów fotograficznych.

Warszawa była pierwszym miastem w Polsce, w którym wykonano szczepienia. Zaraz po obfotografowaniu wydarzenia, szczepionki podano medykom i pracownikom służby zdrowia w innych miastach i miasteczkach w Polsce.

Premier ogłasza sukces

Tymczasem premier Mateusz Morawiecki po raz setny od początku pandemii w Polsce ogłasza oficjalnie, że właśnie pokonujemy koronawirusa. Tym razem cieszy się z pierwszego szczepienia - a pamiętajmy - już raz zapewniał, że to jego zasługą jest sprowadzenie szczepionek do Polski tak szybko.

I mamy za sobą pierwsze szczepienie przeciwko Covid-19 w Polsce. Pani Alicja Jakubowska, naczelna pielęgniarka z CSK MSWiA była bardzo dzielna i nie ukrywała, że to dla niej ważne - zyskuje w ten sposób spokój i barierę przed groźnym wirusem - napisał na Facebooku.

logo Tu się dzieje