Ludzki dramat

Ważne doniesienia ze Szczyrku. Dotyczą ofiar pod gruzami budynku

05.12.2019  20:16
Ważne doniesienia ze Szczyrku. Dotyczą ofiar pod gruzami budynku
Ważne doniesienia ze Szczyrku. Dotyczą ofiar pod gruzami budynku Fot: Jakub Kaminski/East News

Szczyrk do teraz nie może się otrząsnąć z szoku i żalu. Zakończyła się akcja ratowniczo-poszukiwawcza. Sprawę skomentował przybyły na miejsce wicepremier.

Szczyrk i cała Polska wciąż nie mogą dość do siebie po tym, co się wydarzyło w środowy wieczór. Z każdą godziną napływały do nas coraz gorsze informacje, które zabierały jakąkolwiek nadzieję. 

Ostatecznie akcja ratowniczo-poszukiwawcza zakończyła się w momencie, w którym nabrano przekonania, że pod gruzami nie znajdują się żadne żywe osoby. Nim do tego doszło, przyswajaliśmy tragiczne informacje o kolejnych, odnalezionych ciałach. 

Szczyrk pogrążył się w żałobie

Na miejsce tragedii przybył wicepremier Jacek Sasin, który postanowił zabrać głos w tej trudnej dla całego kraju chwili.

Mamy pewność, że nikt już nie znajduje się pod gruzami tego domu. Niestety w wyniku tej akcji stwierdzono, że jest osiem ofiar śmiertelnych tego tragicznego wybuchu: cztery osoby dorosłe i czworo dzieci. Wszystkie te osoby są członkami jednej rodziny

- podsumował Sasin.

Wicepremier deklarował również pomoc ze strony rządu, której podobno politycy nie zamierzają w tych tragicznych okolicznościach skąpić. Jacek Sasin informował również, że na miejscu katastrofy kontynuowane były prace zmierzające do ustalenia jej przyczyn.

Siła tego wybuchu była tak wielka, że prawdopodobnie wszystkie te osoby zginęły w chwili wybuchu. Ale akcja była prowadzona z wielkim poświęceniem, z nadzieją, że uda się odnaleźć żywych mieszkańców tego domu

- podkreślał polityk. 

Poza tym dziękował również przedstawicielom służb: policjantom, strażakom, ratownikom medycznym oraz mieszkańcom powiatu za pomoc i wszelkie podjęte w tym celu działania. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy w Szczyrku było uszkodzenie gazociągu średniego ciśnienia podczas robót wykonywanych przez firmę AQUA System. Prokuratura zbada tę sprawę dobitniej. 

Przeczytaj więcej
Komentarze