18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mnożą się ostrzeżenia

Szkoły w Polsce pozamykane przez WIRUSA. Ponad pół miliona zachorowań

11.02.2020  21:21
Szkoły w Polsce pozamykane przez WIRUSA. Ponad pół miliona zachorowań
Szkoły w Polsce pozamykane przez WIRUSA. Ponad pół miliona zachorowań Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Szkoły w Polsce pozamykane przez chorobę? Wirus grypy nie ma litości i atakuje najmłodszych zupełnie bezwzględnie. 

Pół miliona zachorowań i 10 ofiar - to bilans zachorowań na grypę zimą. Wirus atakuje bezlitośnie i ciepła zima zdaje się tylko wpływać na jego większą zjadliwość.

Najbardziej cierpią seniorzy i najmłodsi. Wiele szkół zostało zamkniętych z powodu wysokiej zachorowalności na grypę. Nie ma żartów, to już prawdziwa epidemia, przed którą ciężko się uchronić. 

Grypa szaleje w Polsce

Dla zobrazowania sytuacji - przed tygodniem grypa była powodem zamknięcia placówek edukacyjnych na Lubelszczyźnie. Sanepid został poinformowany, że zajęcia nie odbyły się w Zalesiu (powiat bielski), Wielączy Kolonii (powiat zamojski), Spiczynie (powiat łęczyński) i Jabłonnie (powiat lubelski). Lepiej zostać w domu niż rozprzestrzeniać patogen. 

W klasach 1–3 mamy dużo niższą frekwencję niż normalnie. W tym momencie ok. 60 proc. uczniów nie przyszło na lekcje, to wyjątkowa sytuacja. Poinformowałem już o tym sanepid

– potwierdził dla „Dziennika Wschodniego” dyrektor jednej z lubelskich szkół.

Grypa jest niesamowicie niebezpieczna, chociaż wydaje się zwykłą i niezbyt groźną chorobą. Do powikłań działania wirusa należą: zapalenie płuc, oskrzeli lub mięśnia sercowego czy niewydolność oddechowa. Istnieje też spore ryzyko powikłań neurologicznych: zapalenia mózgu lub opon mózgowych.

Lepiej przemyśleć kwestię szczepień. 

Przeczytaj więcej
Komentarze