18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

niewyobrażalne

Szok w lokalu wyborczym. Ludzie dostali w twarz chemikaliami!

28.06.2020  18:17
Wybory prezydenckie w czasie pandemii
Wybory prezydenckie w czasie pandemii Fot: Mateusz Lopuszynski/Shutterstock

Trwają wybory prezydenckie, a w Polsce koronawirus. Niektórzy mocno do serca wzięli sobie ochronę przed patogenem. W Kaliszu ludzi spryskano chemikaliami!

Wybory prezydenckie w Polsce. Polacy głosują, a do lokali ustawiają się długie kolejki. Obywatele zmobilizowali się i tłumnie poszli do urn - wszystko wskazuje na rekordową frekwencję.

Przed wejściem do lokalu wyborczego każdy obywatel MUSI założyć na twarz maseczkę i zdezynfekować ręce. Zaleca się też zabranie własnego długopisu.

Chemikaliami w twarz

Komisja wyborcza w Kaliszu wzięła sobie bezpieczeństwo i ochronę przed koronawirusem aż nazbyt do serca. Głosujący w lokalu nr 20 przy ul. Warszawskiej 20 dostali nie płyn do dezynfekcji rąk, a prysznic odkażający! Członkini tamtejszej komisji postanowiła sprawić, że ludzie wejdą do lokalu czyści, pozbawieni zarazków i pachnący spirytusem. Przy wejściu witała każdego, pryskając ludziom sprayem odkażającym na ręce, twarz i ubranie.

Zachowanie kobiety oburzyło głosujących. Część z nich głośno protestowała przeciw nadgorliwemu opryskiwaniu. Niezadowolonym pani tłumaczyła, że... robi to dla ich dobra.

Faktycznie ta pani w sposób nadgorliwy podchodziła do tematu, dlatego pouczyliśmy, że obowiązkiem członków komisji jest jedynie wskazywać wyborcom płyn do dezynfekcji i prosić o skorzystanie. Natomiast nie ma mowy o takim zmuszaniu. Dostałem zapewnienie, że będą przestrzegać wytycznych

- komentuje w rozmowie z PAP komisarz wyborczy z Kalisza, Adam Plichta.

Przeczytaj więcej
Komentarze