18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Po co, po co, po co?

Szokująca inwestycja. Otworzą w Warszawie plażę w środku zimy

24.11.2019  15:52
Szokująca inwestycja. Otworzą w Warszawie plażę w środku zimy
Szokująca inwestycja. Otworzą w Warszawie plażę w środku zimy Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Warszawa nie może wyjść z szoku. Władze zamierzają stworzyć plażę na Białołęce. Jakby tego było mało, jej otwarcie ma nastąpić... zimą. 

Cała Warszawa nie tak to sobie wyobrażała. Drinki z palemką, relaks, słoneczko - takie rzeczy kojarzą nam się z plażą. Zamiast tego, miasto planuje otworzyć na Białołęce plażę... w środku zimy!

Warszawa otworzy plażę... w grudniu

Zamiast opalania - bitwa na śnieżki, tylko tylko może czekać Warszawiaków w obecnej sytuacji. Projekt plaży na Białołęce pochodzi jeszcze z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Wybierający go ludzie na pewno nie sądzili, że taki prezent dostaną w czasie chłodnej pory roku. 

Piaszczysta plaża położona przy wale przeciwpowodziowym w okolicach ulicy Aluzyjnej - brzmi pięknie, gorzej z realizacją, której koniec przypada właśnie na połowę grudnia tego roku. Mieszkańcy uważają, że to absurd.

Szykujemy piach oraz wiele atrakcji. Pojawią się grille, ławki, leżaki, powstaje altana, będą też udogodnienia dla dzieci

– wymienia Adam Przegaliński z Zarządu Zieleni w Warszawie.

Warszawiacy zauważają przytomnie, że mróz może zniszczyć wszystkie atrakcje, a wiosenne roztopy będą już ostatecznym gwoździem do trumny. Co jest źródłem takiego absurdu?

Otóż projekt wybrany w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego musi zostać zrealizowany... do końca tego roku! Jak widać władze zrobiły wszystko na ostatnią chwilę i takie są tego efekty. Wygląda na to, że wracamy do realiów "Misia". 

Łączny koszt tego przedsięwzięcia to 150 tys. zł.