18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Złodzieje zabrali cenny sprzęt

Okradli szpital w Polsce. Badania onkologiczne odwołane

Wojciech Kozicki
08.10.2019  17:04
Szpital w Gdyni i badania onkologiczne odwołane - złodzieje ukradli sprzęt endoskopowy
Szpital w Gdyni i badania onkologiczne odwołane - złodzieje ukradli sprzęt endoskopowy Fot: Marcin Bruniecki/REPORTER/East News

Złodzieje w Polsce nie mają litości. Nie dość, że kolejki do lekarzy ciągną się latami, SOR-y ledwo dyszą, to Szpital Morski w Gdyni Redłowie został okradziony. Pacjenci chorzy na raka mają odwołane badania.

Badania onkologiczne w Gdyni odwołane! Złodzieje wynieśli ze Szpitala Morskiego w Gdyni Redłowie sprzęt wart 700 tys. złotych, więc jak podaje Radio Gdańsk, placówka musiała odwołać badania kilkudziesięciu pacjentów, m.in tych  onkologicznych.

Krzysztof Kuśmierczyk z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni powiedział w rozmowie z „Radiem Gdańsk”, że do kradzieży doszło w nocy z piątku na sobotę. Funkcjonariusze starają się ustalić sprawców kradzieży.

Okradziona została pracownia endoskopowa. Z powodu braku sprzętu badania kilkudziesięciu osób musiały zostać odwołane. Media o sprawie powiadomiła jedna z pacjentek, której termin wizyty został anulowany.

Szpital wycenił szkody na 700 tysięcy złotych. Z powodu kradzieży trzeba było odwołać kilkadziesiąt badań, głównie pacjentów onkologicznych - powiedział rzecznik szpitala Małgorzata Pisarewicz. (Radio Gdańsk)

Czytaj także