18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS zabierze ich siłą?

Szpitale mają oddać lekarzy i pielęgniarki

Wojciech Kozicki
22.10.2020  15:35
Szpitale tymczasowe bez lekarzy i pielęgniarek?
Szpitale tymczasowe bez lekarzy i pielęgniarek? Fot: Jakub Kaminski/East News

Koronawirus przetacza się przez Polskę jak tsunami z Wuhan. Tymczasem premier Morawiecki zapewnia, że liczba respiratorów w Polsce jest wystarczająca. Skąd jednak weźmie lekarzy i pielęgniarki do szpitali tymczasowych? Po prostu ZABIERZE ich ze zwykłych szpitali…

Rząd zapewnia, że brak respiratorów nam nie grozi. Skąd jednak weźmie personel medyczny do walki z epidemią w kolejnych szpitalach tymczasowych? Jak ujawnia RMF FM, szpitale mają oddać 10% personelu. Do końca dnia wszystkie szpitale w Małopolsce są zobowiązane przesłać do urzędu wojewódzkiego odpowiedź dotyczącą przekazania pracowników.

Skąd szpitale tymczasowe zabiorą personel medyczny?

Małopolski Urząd Wojewódzki żąda, by dyrektorzy szpitali w Małopolsce zasilili swoim personelem szpitale tymczasowe. Chodzi głównie o anestezjologów.

Proszę o przekazanie listy osób, które będą mogły podjąć się pracy przy zwalczaniu epidemii, w szczególności: personelu pielęgniarskiego, ze szczególnym uwzględnieniem osób posiadających specjalizację anestezjologiczną, lekarzy ze szczególnym uwzględnieniem lekarzy specjalistów w dziedzinach anestezjologii i intensywnej terapii, chorób wewnętrznych oraz specjalizacji zabiegowych jak również lekarzy w trakcie specjalizacji – żąda Małopolski Urząd Wojewódzki.

Szpitale zostały poinformowane, że do walki z epidemią COVID-19 nie mogą być oddelegowane osoby, które ukończyły 60 lat, osoby samotne wychowujące dziecko do lat 18 i osoby z orzeczonymi chorobami przewlekłymi. Są zachęcane, by przekazały również ratowników medycznych i opiekunów medycznych.

Dyrektorzy szpitali twierdzą, że takie przekazanie personelu jest niewykonalne i absurdalne, bo placówki mają problemy kadrowe i ledwo sobie radzą. Co gorsza, wielu pracowników szpitali przebywa na kwarantannie lub zajmuje się chorymi i nie ma ich kto zastąpić.

Czytaj także
Przeczytaj więcej