18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prędzej, niż później

Nadchodzi koniec maseczek? Szumowski zapowiada zmiany

15.05.2020  14:08
Nadchodzi koniec maseczek? Szumowski zapowiada zmiany
Nadchodzi koniec maseczek? Szumowski zapowiada zmiany Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Wiceszef resortu zdrowia Sławomir Gadomski w czwartek zapowiedział, że możliwe będzie poluzowanie obowiązku dotyczącego noszenia masek w niektórych województwach. Do jego słów odniósł się minister Szumowski.

W piątek 15 maja odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra Łukasza Szumowskiego. Polityka zapytano m.in. o to słowa Sławomira Gadomskiego. Wiceszef resortu zdrowia dzień wcześniej zasugerował bowiem, że pierwsze złagodzenie obowiązków związanych z maseczkami może zostać wprowadzone już w ciągu tygodnia. Takie poluzowanie sytuacji miałoby oczywiście dotyczyć tylko niektórych części Polski. 

Kiedy zdejmiemy maseczki? Minister Szumowski odpowiada

Szumowski wyjaśnił, że owszem, taka możliwość jest. Najpierw jednak trzeba poczekać na to, jak sytuacja się rozwinie.

- Być może za jakiś czas będzie można ograniczyć noszenie maseczek do przestrzeni zamkniętych, miejsc pracy, transportu. Mamy dziś ognisko zapalne na Śląsku, a właściwie w kopalniach. Jak skończą spływać te dodatnie wyniki, będzie duży spadek zakażonych w Polsce - stwierdził Szumowski.

Dziennikarze zapytali Szumowskiego również o feralne maseczki, które okazały się bezużyteczne. Minister wciąż utrzymuje, że w całej sprawie nie ma jego winy. Dodał również, że oszukane zostało nie tylko ministerstwo, ale też inne organizacje niosące pomoc - takie, jak chociażby Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

- Wszystkie organizacje pomocowe zostały oszukane. Towar, który przyjęły w dobrej wierze, by pomóc innym, okazał się trefny. Jest to w normalny sposób wyjaśniane - stwierdził Szumowski. Próbował również nieco odwrócić kota ogonem, przypominając o transporcie maseczek z Unii Europejskiej, który również okazał się trefny. 

Przeczytaj więcej
Komentarze