18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Apel do Polaków

Szumowski szczerze o maseczkach. Po co je nosimy?

Wojciech Kozicki
01.08.2020  16:05
Szumowski o maseczkach - czy są skuteczne i chronią przed koronawirusem?
Szumowski o maseczkach - czy są skuteczne i chronią przed koronawirusem? Fot: PiS Mazowieckie

Koronawirus w Polsce to już epidemia jak z horroru, padają kolejne dobowe rekordy zakażeń. Czy jednak maseczka chroni przez koronawirusem? Swoje zdanie na ten temat wyraził sam minister zdrowia Łukasz Szumowski. Polacy posłuchają jego apelu?

Czy maseczki rzeczywiście chronią przed koronawirusem? Minister zdrowia Łukasz Szumowski, jak widać na jego zdjęciach z wakacji, sam maseczki nie nosił, ale przypomniał w piątek o obowiązku zasłaniania nosa i ust. Apeluje, by Polacy nosili maseczki lub przyłbice, szczególnie w przestrzeniach zamkniętych jak np. sklepy.

Maseczki kontra koronawirus

Należy zakładać maseczki, należy zasłaniać nos i usta i tutaj wyraźnie należy podkreślić, iż nie ma czegoś takiego jak przeciwwskazania medyczne do zasłaniania nosa i ust. Nawet jak ktoś ma ciężką niewydolność oddechową, to po pierwsze zwykle nie chodzi do sklepów czy do autobusu, a zawsze może założyć przyłbicę, więc tutaj naprawdę nie ma wymówek - uważa minister Szumowski. (Radio ZET)

Zdaniem Szumowskiego, maseczki należy nosić nie tylko dla własnego bezpieczeństwa, ale także, by chronić innych.

To nie jest widzimisię moje, rządu, Sanepidu, kogokolwiek, tylko chcemy po prostu bezpiecznie pójść do sklepu. To jest ochrona pracowników tego sklepu, to jest ochrona naszych współtowarzyszy w tym sklepie, nie nasza. Ta maseczka nie jest dla nas, tylko jest dla innych, jeśli my będziemy chorzy przypadkiem – grzmiał Szumowski. (radiozet.pl)

Koronawirus na wiecach wyborczych

Jak przypomina Radio ZET, nakaz zasłaniania ust i nosa (np. za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, przyłbicy, chusty, apaszki czy szalika) rząd wprowadził 16 kwietnia. Tymczasem Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski na wiecach gromadzili tłumy ludzi, narażając ich na zakażenie koronawirusem. Co prawda nie ma konieczności zasłaniania ust i nosa w otwartej przestrzeni, jednak tylko pod warunkiem zachowania 2 metrów odstępu od innych.  Czy na wiecach zachowywano wymagany dystans?

Niestety, do tej sprawy nie da się podejść z dystansem…

Zagłosuj

Czy Szumowski powinien podać się do dymisji?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze