18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kiedy decyzja?

Koniec maseczek! Szumowski ogłasza przełom!

Wojciech Kozicki
25.05.2020  08:57
Szumowski zapowiada koniec maseczek
Szumowski zapowiada koniec maseczek Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Kiedy skończy się noszenie maseczek w Polsce? Okazuje się, że szybciej niż epidemia! Chociaż koronawirus nie odpuszcza, minister zdrowia Łukasz Szumowski już zapowiada, że ochrona twarzy nie będzie obowiązkowa. Padł nawet konkretny termin, kiedy zapadnie decyzja.

Maseczki na twarzy w przestrzeni publicznej nie będą już obowiązkowe! Łukasz Szumowski w Polsat News zapowiedział, że dzisiaj albo jutro zostanie oficjalnie wydana decyzja w tej sprawie. Prawdopodobnie nakaz noszenia maseczek nie zostanie zdjęty od razu we wszystkich województwach.  A może rząd chce ukryć problem lewych maseczek sprowadzonych do kraju?

Są trzy województwa, które mają wskaźnik reprodukcji wirusa powyżej jednego. Tam możliwe, że będzie konieczność utrzymania obowiązku noszenia maseczek. W reszcie województw ten wskaźnik jest poniżej jedności, co oznacza, że liczba zakażeń spada – powiedział Szumowski. (polsatnews.pl)

Gość programu "Graffiti" uderzył także koalicyjnego kolegę. Andrzej Sośnierz stwierdził niedawno, że rząd podaje błędne dane o liczbie zachorowań, a do tego Polska w walce z epidemią poradziła sobie najgorzej w Europie.

Uważam, że wybraliśmy najdroższy i najbardziej nietrafiony model walki z koronawirusem – powiedział niedawno Andrzej Sośnierz, poseł Porozumienia, były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zdaniem Szumowskiego, Sośnierz „błądzi w oparach”. Ironicznie pogratulował mu także „tajemnej” wiedzy.

 

logo Tu się dzieje