18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Testy i prognozy

Szumowski zapowiada wzrost zachorowań. Dramat w ten weekend!

Wojciech Kozicki
08.08.2020  10:57
Minister Szumowski szczery? Zapowiada wzrost zachorowań
Minister Szumowski szczery? Zapowiada wzrost zachorowań Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

Jeszcze niedawno premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że koronawirus został pokonany, a epidemia COVID-19 jest w odwrocie. Tymczasem sytuacja robi się dramatyczna, a rząd wprowadza ostre zakazy i obostrzenia. Minister zdrowia Szumowski zapowiada agresywny wzrost zachorowań.

Rząd najwyraźniej nie ma już zamiaru kłamać i opowiadać bajek Polakom. Dane i prognozy mówią wprost – Polska przegrywa z epidemią. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło od soboty nowe zakazy i obostrzenia, a Polska została podzielona na czerwone i żółte strefy. Tymczasem minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiada wzrost liczby chorych na koronawirusa.

Liczba chorych na COVID-119 w Polsce wzrośnie

Szumowski w programie „Gość Wydarzeń” w Polsat News zapowiedział, że „jutro i pojutrze pewnie będziemy mieli jeszcze większy wzrost zakażeń". Zaprzeczył również, iż kiedykolwiek mówił o końcu epidemii. Wynika to z ogromnej ilości testów i wymazów m.in. w zakładach pracy, a więc wiele przypadków COVID-19 będzie zaraportowanych.

Przy okazji bronił premiera Mateusza Morawieckiego, który mówił, że wirus jest w odwrocie. Twierdzi również, że gdyby wybory prezydenckie 2020 miały wpływ na zakażenia, mielibyśmy równomierny wzrost ilości zachorowań w całym kraju.

Nigdy nie powiedziałem, że epidemia ma się kończyć. Pan premier mówił, że wirus jest w odwrocie, wtedy było kilkadziesiąt zakażeń dziennie. Był to ewidentny wielodniowy spadek – powiedział Szumowski w Polsat News.

Zagłosuj

Czy Szumowski powinien podać się do dymisji?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze