18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tak źle jeszcze nie było

TEN TYDZIEŃ BĘDZIE REKORDOWY! Czarne prognozy Niedzielskiego

24.01.2022  19:05
Adam Niedzielski nie ma dobrych informacji
Adam Niedzielski nie ma dobrych informacji Fot: Mateusz Grochocki/East News

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiada, że jeszcze w tym tygodniu przekroczymy 50-tysięczny próg zakażeń. Rząd przygotowuje się do wprowadzenia kolejnych ograniczeń, a szpitale czekają na prawdziwy Armagedon.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas poniedziałkowego przemówienia ostrzegł przed kolejnymi rekordami zakażeń w związku z piątą falą koronawirusa wywołaną przez wariant Omikron. Jak podkreślił, w tym tygodniu "na pewno będziemy mieli przekroczenie" 50 tysięcy zakażeń koronawirusem.

Mroczne prognozy Niedzielskiego

Niedzielski poinformował, że krótsza, 7-dniowa kwarantanna to odpowiedź "na to co obserwujemy w Europie Zachodniej". Państwa, które zmagały się z Omikronem już kilka tygodni temu, decydowały o skracaniu kwarantanny, rozważając nawet całkowite jej zlikwidowanie, by uniknąć gospodarczego lockdownu.

Gdy będzie 50-60 tys. przypadków dziennie w kolejnych dniach, nakładanie dłuższej kwarantanny doprowadziłoby do faktycznego lockdownu w gospodarce - mówił polityk.

Minister zdrowia podzielił się też czarnym scenariuszem, który zakłada "przyspieszenie przyjęć do szpitali". Przy rekordowych liczbach zakażeń szpitale rozpoczną weryfikowanie tego, które osoby powinny przebywać w szpitalach.

Zapytany, ile osób trafi wkrótce na kwarantannę, nie ujawnił konkretnych prognoz. Jak jednak podkreśla, "może się okazać, że będzie po 100 tysięcy nowych kwarantann dziennie".