18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niepokojące doniesienia

TVN ZNIKNIE JUŻ ZA MIESIĄC? "Bezczynność uderza w widzów"

25.01.2022  15:22
TVN7 zniknie z anteny?
TVN7 zniknie z anteny? Fot: OleksSH/Shutterstock

Koncern TVN nadal czeka na werdykt KRRiT w sprawie stacji TVN7. Rada podobnie postępowała już z TVN24, która na uzyskanie koncesji czekała ponad rok. "Siódemka" wkrótce zniknie z telewizji?

Pod koniec lutego wygasa koncesja koncernu TVN na nadawanie kanału TVN7. Złożony rok temu wniosek nie został nadal rozpatrzony przez KRRiT, przez co wkrótce kanał może zostać zamknięty.

Bezczynność Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji działa na szkodę rynku medialnego w Polsce, uderza w widzów oraz innych nadawców i operatorów - napisał portal TVN24.pl.

Obecna sytuacja przypomina tę z kanałem TVN24, kiedy to KRRiT podjęło decyzję w ostatniej chwili. Stacja ta miała jednak koło ratunkowe w postaci koncesji innego kraju UE. W przypadku TVN7 rozwiązanie te jest niemożliwe, gdyż kanał nadawany jest m.in. poprzez nadajniki naziemne.

Zobacz także

TVN7 zniknie z anteny?

Do sprawy koncesji odniósł się pełnomocnik TVN, mecenas Mikołaj Sowiński, wyrażając nadzieję, że tym razem KRRiT podejmie decyzję samodzielnie, bez działań Sejmu i wytycznych polityków.

Mamy nadzieję, że KRRiT nie będzie już zwlekała i czekała na działania Sejmu tylko zgodnie z literą prawa udzieli koncesji stacji TVN7. Od początku mówiliśmy, że ten tryb prowadzenia prac legislacyjnych i takie rozwiązania, które zaproponowano w tym projekcie, są po prostu nie do pogodzenia z obowiązującym porządkiem prawnym - przekazał mecenas.

Czy TVN może rzeczywiście zniknąć? Jest to bardzo możliwe, gdyż KRRiT w podobny sposób pozbyła się już ATM Rozrywka. Koncesja stacji nie została przedłużona ze względu na niedostarczenie wymaganych dokumentów w odpowiednim terminie. Po kanale nie ma już śladu, a sprawą zajmuje się wymiar sprawiedliwości.

Zobacz także