18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Walka o media

TVN7 BEZ KONCESJI! Dziwne zachowanie KRRiT

03.02.2022  16:26
TVN7 zniknie z telewizji?
TVN7 zniknie z telewizji? Fot: OleksSH/Shutterstock

KRRiT nadal zwleka z decyzją o przedłużeniu koncesji na nadawanie dla TVN7. Jeśli do 25 lutego głosowanie nie zostanie rozstrzygnięte, stacja zniknie z telewizji. Grupa Discovery informuje, że spełniła wszelkie wymogi niezbędne do uzyskania pozwolenia, jednak to nadal za mało.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji od 23 grudnia 2020 roku zastanawia się nad przedłużeniem koncesji stacji TVN7. Pierwsze głosowanie w tej sprawie zaplanowano na 1 lutego bieżącego roku, lecz nie zostało ono rozstrzygnięte. Troje członków rady chciało przedłużyć uprawnienia, natomiast dwoje się sprzeciwiało.

Jeśli KRRiT nie wyda decyzji o przedłużeniu koncesji dla TVN7, co jest jej obowiązkiem wynikającym z prawa, widzowie utracą bezpłatny dostęp do największego kanału rozrywkowego w Polsce. Wielu z nich zostanie całkowicie pozbawionych możliwości oglądania stacji - przekazał właściciel stacji.

Grupa Discovery podkreśla, że "zgodnie z obowiązującym prawem nic nie uzasadnia takiego opóźnienia". W przypadku, gdy KRRiT nie przedłuży pozwolenia, nadawcy pozostanie jedynie batalia sądowa o przywrócenie stacji.

TVN bez opcji awaryjnej?

Tym razem sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana niż w przypadku "Lex TVN" i stacji TVN24, gdyż TVN7 nadawany jest także naziemnie. W tym przypadku holenderskie pozwolenie na nadawanie dotyczy tylko widzów, korzystających z telewizji kablowo-satelitarnych.

Nadawanie TVN7 jako kanału bezpłatnego dla wszystkich polskich widzów telewizji naziemnej możliwe jest wyłącznie na podstawie koncesji przyznawanej przez KRRiT - informuje TVN.

Spółka przypomina, że spełniono wszystkie wymogi niezbędne do przyznania koncesji, jednak KRRiT nadal zwleka z decyzją. Rząd odniesie pierwsze zwycięstwo w walce o zniszczenie TVN-u?