18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

szok

Autobus spadł z wiaduktu w Warszawie. Atakują Trzaskowskiego

25.06.2020  15:06
Wypadek w Warszawie. TVP atakuje Trzaskowskiego
Wypadek w Warszawie. TVP atakuje Trzaskowskiego Fot: Jakub Kamiński/East News

W czwartek w Warszawie doszło do tragicznego wypadku autobusu komunikacji miejskiej. Prezydent miasta przerwał kampanię i wraca do stolicy.

Po godzinie 13 w Warszawie doszło do dramatycznego wypadku. Autobus miejski wypadł z drogi i częściowo spadł na Wisłostradę - zawisł na wiadukcie. Do zdarzenia doszło na moście Grota-Roweckiego.

Jak informuje rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka, w wypadku rannych zostało 20 osób. Niestety, jedna zmarła na miejscu. Z kolei wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł informuje, że w autobusie w momencie wypadku znajdowało się łącznie 40 osób, z czego 6 w stanie ciężkim przewieziono do szpitali.

Trzaskowski przerywa kampanię

W momencie wypadku w Warszawie nie było prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego. Polityk przebywał na urlopie, który wykorzystuje na ogólnopolską kampanię prezydencką. Już wiadomo, że ta została przerwana - Trzaskowski zrezygnował z odwiedzin w dwóch miejscowościach i wraca do Warszawy.

Na miejscu przed włodarzem miasta zdążył pojawić się między innymi Konstanty Radziwiłł. Fakt ten już zdążyła ponoć wykorzystać redakcja TVP Info. Jak donoszą internauci, stwierdzono, że "kto pierwszy, ten lepszy", a brak prezydenta świadczy zapewne o jego nieudolności...

Wojewoda mazowiecki już na miejscu wypadku. Rafała Trzaskowskiego nadal nie ma

- pojawiło się w miejscu słynnych już "pasków" TVP i ekranach tysięcy Polaków.

trzaskowski

Pasek na ekranach miał się pojawić o godzinie 14.02. Czy screen z TVP Info jest prawdziwy? Biorąc pod uwagę sławę, jaką zdążyły już okryć się "paski" - trudno powiedzieć. Widzowie TVP twierdzą jednak, że to fotomontaż.

Dosłownie kilka minut po godzinie 14 okazało się, że prezydent Warszawy jest na miejscu i rozmawia ze służbami oraz mniej poszkodowanymi ofiarami tragedii. Wiadomo także, że prezydent zlecił uruchomienie specjalnej linii telefonicznej dla rodzin ofiar wypadku. Bliscy mogą zaczerpnąć informacji pod numerem 22 277 5560. Służby zapewniają też wszystkim potrzebującym pomoc psychologiczną.

Atak na Rafała Trzaskowskiego w momencie tragedii na moście Grota-Roweckiego przybrał za to były pracownik TVP Mikołaj "Jaok" Janusz.

Przyczyny

Na miejsce wypadku skierowano co najmniej 10 karetek i śmigłowiec LPR. Nie wiadomo na razie, jak dokładnie doszło do tragedii. Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest zasłabnięcie kierowcy. Sprawa będzie badana przez służby.

Na tę chwilę możemy mówić o kilku hipotezach związanych z tym zdarzeniem. Najbardziej prawdopodobna jest ta związana z zasłabnięciem kierowcy i wiele wskazuje na to, że to jest główną przyczyną tego zdarzenia

- powiedział rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

Na mocy obowiązującego prawa będzie powołana komisja przez policję, gdzie również będą przedstawiciele miasta, która będzie wyjaśniać, co się wydarzyło

- poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Czytaj także
Przeczytaj więcej