18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostro w TVP

Rząd chce karać kobiety za nierząd? "Kamień na szyi"

28.10.2020  13:33
TVP sugeruje, by karać kobiety jak przed wiekami?
TVP sugeruje, by karać kobiety jak przed wiekami? Fot: Piotr Hukalo/East News

TVP wyraźnie nie ma zamiaru załagodzić sytuacji i zaognia społeczne emocje. Kontrowersyjny materiał w programie „Rodzinny ekspres” wywołał oburzenie. Czy kobiety mają chodzić z kamieniami na szyi wokół rynku?

TVP dolewa oliwy do ognia. W programie „Rodzinny Ekspres” wyemitowano reportaż o starodawnych zwyczajach na Helu. Przedstawiono zbiór praw zwany „wilkierzem”, który zabraniał m.in. trzymania w obejściu zwierząt hodowlanych i wyrzucania rybich głów na ulicę. Wspomniano też, że surowo karany był nierząd, a kobiety za wszczęcie kłótni na forum publicznym mogły być zmuszone do spaceru wokół rynku z kamieniem przywiązanym do szyi.

TVP zachęca do karania kobiet?

Materiał przedstawiający dawne realia społeczne, misja społeczna i poszerzanie wiedzy… wszystko wydawało się w porządku, aż tu nagle…

…kto wie czy podobnych zasad nie warto wprowadzićw życiu publicznym obecnie – dodał lektor.

W internecie już wybuchła burza, a fragment programu o karach dla kobiet hula w internecie. Można się spodziewać, że w ten sposób znacznie zaostrzy się konflikt przetaczający się przez kraj.

Koronawirus lubi to…

logo Tu się dzieje