18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sylwester grozy

TVP ukarane! To cena za Sylwestra Marzeń

19.09.2022  13:59
Sławomir w Zakopanem
Sławomir w Zakopanem Fot: Pawel Murzyn/East News

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ukarała TVP oraz Polsat za nadmierną promocję zeszłorocznych imprez sylwestrowych. Zdaniem KRRiT w „Wiadomościach” poświęcono zbyt dużo czasu na promocję imprezy Sylwester Marzeń. TVP i Polsat zapłacą po 35 tys. zł.

Według KRRiT zarówno TVP i Polsat poświęciły imprezie sylwestrowej zbyt dużo czasu w swoich programach informacyjnych. Polsat nie zgadza się z decyzją i zapowiada odwołanie.

To samo ma zamiar zrobić TVP, ale zdaniem skarżących, czyli m.in. byłych członków KRRiT oraz byłych szefów telewizji publicznej, w tym wypadku skuteczne odwołanie się nie będzie proste. W skardze chodzi bowiem m.in. o wydanie Wiadomości z 29 grudnia, gdzie ponad połowa całego programu (18 minut) dotyczyła Sylwestra Marzeń. KRRiT uważa, że była to promocja audycji, która będzie emitowana na innej antenie tego nadawcy i jest tym samym przekazem handlowym.

Skarżący zwracają przy tym uwagę, że 29 grudnia był dniem, gdy padł rekord zgonów w związku z kolejną falą koronawirusa Covid-19, o czym w Wiadomościach nie zostało nawet wspomniane.

Czytaj także