18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Taki to pożyje

TVP kupi auta za ponad 2 miliony złotych. Kurski nie oszczędza

28.12.2020  22:00
TVP nie oszczędza
TVP nie oszczędza Fot: VIPHOTO/East News

Telewizja Polska na biedę nie narzeka. Budżet TVP na 2021 rok przewiduje prawie 2 miliardy wpływów, przyznanych za straty abonamentowe. Tak ogromna kwota pozwala żyć jak król nawet w czasach pandemii.

Jak poinformował serwis wirtualnemedia.pl, TVP planuje zakup nowych aut dostawczych. Wybrano dwie oferty na dostawę samochodów dla oddziałów terenowych Telewizji Polskiej. Łącznie zakupionych zostanie 19 pojazdów za kwotę 2,07 miliona złotych.

TVP kupuje auta za 2 miliony złotych

Wygrały oferty od Renault Polska oraz Firmy Handlowej RIA. Wszystkie auta pojawią się w garażu telewizji niecałe pół roku po podpisaniu umowy. Każdy samochód zostanie objęty dwuletnią gwarancja lakierniczą i mechaniczną oraz pięcioletnią gwarancją na nadwodzie.

Mimo że wpływy z reklam TVP spadły o 21 procent, Jacek Kurski na biedę nie narzeka. Poza nowymi autami, pod siedzibą TVP pojawi się także automatyczna myjnia samochodowa.

Pieniądze, które na wniosek Senatu mogły trafić na walkę z chorobami nowotworowymi, ponownie zasilą budżet TVP. Partyjna rozgłośnia jeszcze przez wiele lat będzie bez przeszkód tworzyć swój polityczny przekaz.

Czytaj także