18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dno, muł, wodorosty

TVP sięgnąła dna totalnego. Porównali Gretę Thunberg do... Hitlera

12.12.2019  19:12
TVP sięgnąła dna totalnego. Porównali Gretę Thunberg do... Hitlera
TVP sięgnąła dna totalnego. Porównali Gretę Thunberg do... Hitlera Fot: FREDERICK FLORIN/AFP/East News

Jak nisko mogla upaść TVP za rządów Jacka Kurskiego i PiS? Bardzo nisko. W środę znów pokazali, w jakich pływają głębinach. Porównali walczącą o powstrzymanie katastrofy klimatycznej Gretę Thunberg do Adolfa Hitlera.

Walka o klimat to grzech ciężki, z Ziemią możemy robić co nam się podoba, wszak Bóg kazał ją ludziom czynić sobie poddaną. Jeśli tylko chcemy, zatruwajmy siebie i zróbmy tak, by następne pokolenia umierały wskutek zmian klimatu i mnożących się chorób. Przerażające? Cóż, niektórzy naprawdę tak myślą.

Jest jednak na świecie człowiek, który choć stosunkowo mały, próbuje społeczeństwo uświadamiać. Ten człowiek to walcząca o życie na Ziemi Greta Thunberg. Dziewczynka choć dopiero 16-letnia, już ceniona jest na całym świecie i właśnie została uhonorowana tytułem "Człowieka Roku" Time'a.

Greta Thunberg jak Adolf Hitler

Przed młodą Szwedką podobne wyróżnienia otrzymali np. Jan Paweł II, Barack Obama, papież Franciszek, ale też kilku ludzi mających mroczny wpływ na życie ziemskie. Nie otrzymał za to żaden polski, prawicowy przeciwnik walki o klimat czy wolność. I może właśnie dlatego, w środę w TVP porównano Gretę do Hitlera.

Nie, to nie żart. W wieczornym paśmie TVP Info pojawiła się wzmianka o wielkim wyróżnieniu dla Grety Thunberg. Aby jednak widzowie telewizji rządowej nie mieli wątpliwości, że dziewczynka jest złem wcielonym, zestawiono ją z Hitlerem, który kiedyś, dawno temu (w 1938 roku), otrzymał ten sam tytuł.

Greta wrogiem publicznym

O ludziach pokroju Jana Pawła II, którzy znani są z pozytywnego wkładu w historię świata, TVP nie wspomniała. Nie wspomniała nawet o ulubieńcu PiS Donaldzie Trumpie ("Człowiek Roku" 2016) I nie ma się co dziwić - wszak nie zamierzali mówić, że Thunberg jest dobra... Jest jak Adolf Hitler, wysłannikiem ciemności.

Jeśli dalej wątpicie w złe zamiary TVP, spieszymy donieść: poza Hitlerem w zestawieniu znaleźli się też tacy jegomoście jak Józef Stalin, Michaił Gorbaczow, przywódca komunistycznych Chin Deng Xiaopingiem czy Nikita Chruszczow.

I jeszcze na koniec. Tytuł człowieka roku nie oznacza wcale, że ktoś, kto go otrzymał, zrobił coś wspaniałego dla ludzkości. Nie otrzymuje go też osoba, która wyrządziła ludziom na ziemi największą krzywdę. Wyróżnienie wędruje do kogoś, kto w ostatnim roku miał największy wpływ na życie ludzi. Ale TVP raczej nie zamierza tego wyjaśniać.

Przeczytaj więcej
Komentarze