18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie mają litości

TWARDY LOCKDOWN tuż po Wielkanocy?

04.04.2021  20:13
Twardy lockdown?
Twardy lockdown? Fot: MAREK BEREZOWSKI/REPORTER

Twardy lockdown tuż po Wielkanocy spadnie na Polaków? Koronawirus nie ma za grosz litości i wszystko wskazuje na to, że spełnić mogą się czarne scenariusze. Być może niedługo po świętach nie będziemy się mogli ruszyć już nigdzie.

Zapowiadaliśmy już, że Wielkanoc to nie koniec obostrzeń. Teraz wszystko wskazuje na to, że dopiero po świętach mogą się one zrobić wyjątkowo uciążliwe - kto wie, może nawet wprowadzony zostanie stan nadzwyczajny. 

Trzecia fala pandemii koronawirusa sprawiła, że służba zdrowia zupełnie się załamała. Wszystko wskazuje na to, że taki stan rzeczy potrwa jeszcze długo i będzie wyjątkowo trudny dla całego kraju. Nic dziwnego, że rządzący czują konieczność reakcji.

Twardy lockdown po Wielkanocy?!

Jeszcze niedawno minister zdrowia Adam Niedzielski rekomendował wstrzymanie i ograniczenie kontaktów w Wielkanoc. O tym, czy Polacy zastosowali się do apeli szefa resortu zdrowia - dowiemy się już niedługo.

Popatrzmy na to, co dzieje się u naszych sąsiadów. W Niemczech również w samochodach prywatnych konieczne jest zakładanie maseczek, godzina policyjna w wielu krajach UE

- wyliczał premier na jednej z konferencji prasowych, poświęconej koronawirusowi.

Jeśli dalej sytuacja będzie tak zła, albo gorsza niż teraz - nikt nie ma wątpliwości, że rząd podejmie bardzo stanowcze kroki. Minister zdrowia podkreśla jednak, że sytuacja jest nieco inna niż rok temu - gdyż teraz coraz więcej osób otrzymało konieczne szczepienia.

Mamy wciąż szczerą nadzieję, że szybkie szczepienia obywateli poprawią naszą sytuację i drastyczne kroki jakimś cudem przestaną być koniecznie. Nasza psychika jest narażona na szczególne trudy w czasie pandemii.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze