18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie ma lepszych czasów

TWINDEMIA właśnie zaczyna się w Polsce

23.10.2021  12:08
Twindemia w kraju
Twindemia w kraju Fot: A_RIZE/Shutterstock

Twindemia jest niepokojącym zjawiskiem, które właśnie rozpoczyna się w naszym kraju. Czwarta fala pandemii w połączeniu z sezonem grypowym to wybitnie wybuchowa mieszanka grozy.

Grypa w Polsce może być wkrótce problemem porównywalnym do pandemii COVID-19. Ta często bagatelizowana choroba jest wyjątkowo niebezpieczna, zwłaszcza jeśli zakończy się powikłaniami. Niestety, teraz razem z czwartą falą ataku koronawirusa zaczyna się sezon przeziębieniowy.

Czy po długich miesiącach obostrzeń i lockdownu nasza odporność naprawdę da radę zmierzyć się z dwoma groźnymi patogenami? Śmiemy wątpić. Jedynym orężem w tej walce są szczepionki, ale tak te na Covid-19, jak i te na grypę cieszą się jedynie słabnącym zainteresowaniem.

Twindemia w Polsce

Grypa w Polsce zaczyna właśnie mocno atakować. Nie od dziś wiadomo, że ta przykra choroba jest bardzo niebezpieczna, a mimo to wiele osób wciąż ją bagatelizuje. Już wkrótce cały kraj może pogrążyć się w chaosie drugiej pandemii.

Jeśli wszyscy zaczniemy chorować, czy to na rosnący w siłę COVID-19 czy też na grypę - wkrótce możemy mieć poważne problemy z uzyskaniem lekarskiej pomocy. Róbmy więc, co w naszej mocy by uchronić się przed zakażeniem którymś z tych wirusów. Warto dodać, że mycie rąk potrafi zdziałać cuda, jeśli robimy to często i poprawnie.

Na domiar złego - sezon grypowy dopiero się zaczyna. Koronawirus w duecie z zachorowaniami na grypę mogą doprowadzić do bardzo nieprzyjemnego zjawiska, jakim jest... twindemia. Tego nikt z nas by nie chciał, gwarantujemy. 

logo Tu się dzieje