18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

strach zajrzał w oczy

Rydzyk ma dość epidemii i atakuje PiS. Kpi z koronawirusa

10.05.2020  13:36
Rydzyk ma dość epidemii i atakuje PiS. Kpi z koronawirusa
Rydzyk ma dość epidemii i atakuje PiS. Kpi z koronawirusa Fot: Bartosz KRUPA/East News

Strach zajrzał w oczy redemptorysty? Tadeusz Rydzyk poczuł się chyba zagrożony, bo nagle atakuje PiS i ich działania w dobie epidemii koronawirusa.

Epidemia koronawirusa trwa, w Polsce coraz bardziej czuć skutki kryzysu, a w portfelach Polaków coraz mniej pieniędzy. Końca paraliżu nie widać - ciągle wykrywane są nowe ogniska choroby i umierają pacjenci. A cierpliwość się kończy.

Skończyła się Tadeuszowi Rydzykowi, który jak wiadomo, ponad wszelką miarę ceni sobie pieniądz, lubi też układy z władzą. W zamian za hojne datki popiera politykę PiS i nawołuje na antenie Radia Maryja i TV Trwam do "głosowania na jedyną katolicką partię". Coś się jednak zmieniło.

Rydzyk krytykuje PiS

Redemptorysta z Torunia zdaje się mieć dość epidemii i zahamowania płynących z tego powodu wartkim strumieniem środków. Zdaje się też, iż ma poważne obawy, że przez epidemię i kryzys ograniczone zostaną również dotacje państwowe. Skąd to przypuszczenie? Bo jak zawsze w podobnej sytuacji, krytykuje rząd, upominając się o ich uwagę.

Gospodarka szybko "start", żeby ruszyła, ale wyziębianie religijności. Czym nas chwycili? Zrobili wprost panikę, proszę zobaczyć, ludzie się tak przestraszyli. Takie mówienie: "Nie wchodźcie do Kościoła, tylko pięć osób, nie wolno, 20 tys. kary". Księdza jednego, drugiego postraszyli

- grzmiał Rydzyk w piątek na antenie Radia Maryja.

Przy okazji zakpił z koronawirusa - twierdzi, że żaden wirus czy choroba katolikom nie są straszne. Bóg ich ochroni, a jak nie - zawsze mają życie wieczne.

Rozumiem, że trzeba zachować pewne przepisy higieniczne i zdrowie jest ważne, ale dla nas - chrześcijan, katolików - jest ważniejsze zdrowie ducha. My mamy życie wieczne - ogłosił.

Tadeusz Rydzyk ma też radę dla wszystkich katolików w Polsce - nie słuchać rządzących i lekarzy, i tłumnie iść do kościoła. Jak najszybciej!

Daliśmy się wpuścić w kanał, za przeproszeniem, zła. Pierwszy jest Pan Bóg. Nie dajmy się i wracajmy do kościoła jak najszybciej. Wszyscy - zaapelował.

Czytaj także
Przeczytaj więcej