18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Toruńska ofensywa

Rydzyk obali Unię Europejską? Zapowiedział "szturm modlitewny"

01.07.2021  09:48
Tadeusz Rydzyk obali Unię Europejską?
Tadeusz Rydzyk obali Unię Europejską? Fot: Karol Porwich/East News

Po tym jak UE ogłosiła, że prawo do aborcji jest jednym z kluczowych praw człowieka, ojciec Tadeusz Rydzyk wpadł w furię. Toruński redemptorysta oznajmił, że przechodzi do "szturmu modlitewnego", który ma odmienić decyzję Parlamentu Europejskiego. Jego zdaniem aborcja powinna zostać całkowicie zakazana.

Ojciec Tadeusz Rydzyk od dawna walczy o całkowitą delegalizację aborcji. Jesienią ubiegłego roku odniósł częściowy triumf, choć obecne prawo nadal wywołuje u niego pewny niedosyt. Tym bardziej nowa decyzja Parlamentu Europejskiego ostro rozgniewała toruńskiego przedsiębiorcę.

Ostatnio europosłowie przyjęli tak zwany Raport Matića, czyli dokument, który mówi wprost, że każdemu człowiekowi przysługuje prawo do przerwania ciąży. Według UE aborcja jest jednym z podstawowych praw, które powinny być dostępne na terenie całej wspólnoty.

Tadeusz Rydzyk atakuje Unię Europejską

Decyzja UE mocno poruszyła polskich duchownych, w tym zagorzałego przeciwnika aborcji, ojca Rydzyka. Duchowny zapowiedział atak na Unię Europejską w postaci "szturmu modlitewnego". Będzie to cykl codziennych modlitw, które odbędą się w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Toruniu.

W związku z bolesnymi i nasilającymi się atakami na życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci posługujący w Radiu Maryja i w naszym sanktuarium ojcowie i siostry zapraszają do modlitewnego szturmu do nieba o ochronę życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci - poinformował redemptorysta na antenie Radia Maryja.

Komunikat w tej sprawie opublikowano również na stronie internetowej Radia Maryja. Wkrótce pojawi się książka ojca dyrektora, która ma straszyć młode kobiety przed aborcją.