dej

Tadeusz Rydzyk nieugięty. Gospodarka upada, on błaga o pieniądze

Emilia Waszczuk
10.04.2020  14:21
Tadeusz Rydzyk nieugięty. Gospodarka upada, on błaga o pieniądze
Tadeusz Rydzyk nieugięty. Gospodarka upada, on błaga o pieniądze Fot: Flickr/Archidiecezja Krakowska

Ciężkie czasy nastały, na świecie pandemia, w Polsce masowe zwolnienia i niepokój o przyszłość, w Radiu Maryja krzyk o pomoc. Tadeuszowi Rydzykowi tradycyjnie jest mało. W czasach pandemii prosi o kolejne pieniądze.

Redemptorysta z Torunia, który znany jest ze zbierania kopert i przyjmowania luksusowych aut od bezdomnych, ledwo wiąże koniec z końcem. Tak przynajmniej twierdzi, bo po raz kolejny prosi o finansowe wsparcie.

Już na początku epidemii w Polsce żalił się słuchaczom, że przez koronawirusa nie starczy mu na utrzymanie Radia Maryja i TV Trwam. Teraz swoją prośbę powtórzył.

Nasze media istnieją dzięki łasce Pana Boga i odpowiedzialnej pomocy świadomych i ofiarnych katolików i Polaków. Szanowni Państwo, kochana Rodzino Radia Maryja, mimo trudności, z jakimi wszyscy się borykamy, jeszcze bardziej prosimy o pomoc. Pamiętajcie o niej zwłaszcza teraz, w tej trudnej sytuacji, pamiętajcie teraz i każdego miesiąca

- zaapelował Rydzyk.

Polskę zaleją antywartości

W telewizji Trwam pojawił się też apel o wsparcie od rządu. Inne kraje, które też mierzą się z pandemią, mogą liczyć na pomoc państwa, ale nie Polska. Tu niestety nikt nie dba o katolickie wartości i już za chwilę, jeśli strumień pieniędzy do Radia Maryja i TV Trwam nie popłynie, nasz kraj zaleją lewicowe "antywartości" - wybrzmiało z anteny.

Albo chcemy obudzić się w świecie lewicowym, gdzie eutanazja jest czymś powszechnym, aborcja jest czymś powszechnym, gdzie tak naprawdę nie ma wartości lub są tylko antywartości, albo chcemy obudzić się w świecie, który jest dla nas istotny, gdzie szanuje się życie, szanuje się ludzi starszych, szanuje się prawdę

- powiedział w TV Trwam prezes Instytutu Gospodarki Rolnej Szczepan Wójcik.

Czytaj także